Debiut podczas Winter Cup

Kacper Nadolski

18 lutego 2020 - Debiut podczas Winter Cup

Na słynnym South Garda Karting (Lonato, Włochy) odbyła się jubileuszowa, 25 edycja pucharu Winter Cup, która zgromadziła ponad 300 zawodników z całego świata. To jedna z najtrudniejszych imprez, w której ściga się kartingowa czołówka. W całej historii rozgrywek tylko 3 Polaków stawało na podium. To Robert Kubica, Karol Basz i Karol Pasiewicz. Nie jechaliśmy po tytuł, ale po nowe doświadczenie zwłaszcza, że był to dla nas debiut w nowych kategoriach.

Nasz team reprezentowało czterech zawodników. Olaf wystartował w seniorskiej OK. Kacper, Franek i Igor w biegowej KZ2. To najmocniejsze i najbardziej wymagające kategorie kartingowe na świecie a dodatkową ciekawostką jest fakt, że w KZ2 byliśmy jedynym teamem z Polski!

Zgodnie z przypuszczeniami wyścigi były bardzo zacięte a doświadczeni rywale na każdym kroku pokazywali klasę światową. Nas cieszy fakt, że niektóre wyścigi udawało się kończyć w połowie stawki. Kilkukrotnie też za sprawą rywali „lądowaliśmy” za torem, ale taki jest ten sport.

Mimo, iż rywalizacja zakończyła się dla nas na super heatach (odpowiednik przed finałów), to i tak jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopaki mieli wyjątkową okazję ścigać się z najlepszymi i nie poddali się do końca. Uśmiechnięci wróciliśmy do kraju i już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów.

P.S
To nasze pierwsze, ale nie ostatnie zawody międzynarodowe w sezonie 😉

Poniżej kilka zdjęć naszych zawodników. Więcej fotek a także dodatkowe info znajdziecie na naszym Fanpage: https://www.facebook.com/AMORacingTeam/

Olaf Tyrakowski

Kacper Nadolski

Igor Lejko

Franciszek Palmirski