Deszczowy Toruń

olaf_torun_4seria

25 czerwca 2018 - Deszczowy Toruń

Ostatni weekend spędziliśmy w Toruniu rywalizując w 4 serii Rok Cup Poland. Pogoda wyjątkowo nie była łaskawa a ulewy, które przechodziły nad torem utrudniały ściganie. Mimo wszystko zawodnicy zaprezentowali świetne tempo i pokazali duże umiejętności, co przełożyło się na dobry wynik końcowy.

kacper_torun_4seria

Sesje kwalifikacyjne były rozpoczęły się nieco stresująco. Zaczęło się od groźnie wyglądającego wypadku Huberta (wyścig Q1), przez który zawodnik nie mógł kontynuować wyścigu. Całe szczęście nic poważnego się nie stało a Hubert szybko pozbierał siły i w Q2 zameldował się 3 na mecie. Kacper oba wyścigi pojechał nieźle. P3 i P7 w obu heatach dały 2 linię startową w przed finale. Najmłodszy Franek w środku stawki radził sobie ze zmiennym szczęściem. P16 po pierwszym heacie i p10 po drugim dały łącznie 13 lokatę w stawce 21 Rokkersów kategorii Mini. Olaf natomiast po dwóch wyścigach sklasyfikowany został na 5 miejscu a wszystko za sprawą dobrego wyścigu Q1, który zawodnik ukończył na 4 miejscu. Podczas Q2 było nieco słabiej, ale najważniejsze, że finały poszły już zgodnie z planem.

franek_torun_4seria

Dobra jazda Olafa zaowocowała p2 w finale i drugim miejscem w klasyfikacji zawodów. Póki co jest to najlepszy występ zawodnika! Franek po średnim przed finale podkręcił mocno tempo i wyścig finałowy podsumował 9 miejscem. Seniorzy również zostali wyróżnieni. Finał Rok GP Kacper ukończył na 4 a Hubert 5 miejscu co przełożyło się na 4 i 6 miejsce klasyfikacji zawodów.

hubert_torun_4seria

Po 4 seriach nasi zawodnicy sklasyfikowani są odpowiednio na: p12 – Franek; p4 – Olaf; p6 – Kacper i p7 Hubert.

Do zakończenia sezonu pozostały 2 rundy – najbliższa w Słomczynie a ostatnia w Zielonej Górze.

podium_olaf_junior_torun

 

podium_seniorzy_torun