Franek i Kacper na podium Finału Światowego!

233_int

15 października 2019 - Franek i Kacper na podium Finału Światowego!

W miniony weekend czterech naszych kierowców wystąpiło w najważniejszej imprezie sezonu 2019 – międzynarodowym Finale Światowym Rok Cup, który od obecnej edycji nosi dumną nazwę Superfinal. Impreza corocznie odbywa się na włoskim South Garda Karting nieopodal Lonato. Nasi zawodnicy zasilili szeregi niemal 40-osobowej grupy Polaków i powalczyli w trzech kategoriach Rok. Olaf wystartował w Junior Rok, Igor w biegowym Shifter Rok a Franek i Kacper w Senior Rok.

7W4A5069_amo

To właśnie w Senior Roku udało się naszym stanąć na podium. Wielki finał tej kategorii Franek ukończył na 4 miejscu a Kacper jedno oczko niżej! Sukces nie był przypadkowy, bo zawodnicy od samego początku byli w doskonałej formie, co konsekwentnie pokazywali na torze. Trening oficjalny rozpoczął oficjalną część walki o punkty. Kacper wykręcił 4 a Franek 6 czas w grupie co przełożyło się na 10 i 12 miejsce w gronie 62 zawodników tej kategorii. Wyścigi kwalifikacyjne poszły jeszcze lepiej. Kacper finiszował kolejno 5, 2 i 2, co przełożyło się na 5 miejsce i pewny awans do finału głównego. Franek z kolei kwalifikacyjne heaty podsumował kolejno na 3, 3 i 2 miejscu, co oznaczało również pewny awans do finału i 4 miejsce startowe. W finale głównym liderzy wyścigu szybko odjechali od reszty a nasi zawodnicy toczyli walkę o 3 miejsce. W ostateczności na mecie zameldowali się w takiej samej kolejności w jakiej rozpoczynali finał. Franek był 4 a Kacper 5 – oboje stanęli na podium!

7W4A5156_amo

Olaf zawody rozpoczął od 23 wyniku podczas „czasówki” w swojej grupie. Ten wynik sprawił, że wyścigi kwalifikacyjne musiał rozpoczynać z drugiej połowy stawki, co praktycznie przekreślało szansę na dobry wynik. W każdym wyścigu udało się co prawda odrabiać straty, jednak w grupie 102 zawodników jednej kategorii tylko ścisła czołówka mogła myśleć o finale głównym. Dwa ostatnie heaty, które bardzo dobrze pojechał Olaf zapewniły mu miejsce w finale B – wyścigu o puchar Bridgestone, w którym nasz zawodnik zajął 21 miejsce.

809a

Na dobry wynik liczyliśmy także w biegowym Shifterze. Igor jak mało który Polak potrafi się ścigać w tej najmocniejszej i najbardziej wymagającej kategorii. 15 miejsce po czasówce dawało szansę na odrobienie strat w wyścigach kwalifikacyjnych. Pech, który dopadł Igora skutecznie te plany pokrzyżował. Problemy ze startem powodowały, że nasz zawodnik nie mógł przystąpić do rywalizacji i musiał zadowolić się finałem B – wyścigiem o puchar Vortex. Tutaj determinacja i doświadczenie wzięło górę. Nie przeszkodziła nawet ostatnia pozycja startowa. Fantastyczna jazda owocowała sprawnymi wyprzedzeniami kolejnych rywali. Podczas 20 okrążeń udało się wyprzedzić aż 19 zawodników i na mecie zameldował się 13!

7W4A6094_amo

Rok Cup Superfinal 2019 kończy kalendarz rozgrywek w kategoriach Rok. Przed nami chwila przerwy, czas na organizację teamu, zasłużony odpoczynek po długim i wyczerpującym sezonie.

_MG_4614_rok_int_ins