Igor 7 w ROK CUP NORD

Igor-rokcup-nord-3runda

20 marca 2017 - Igor 7 w ROK CUP NORD

Wczoraj, 19 marca 2017r we włoskim Lonato rozegrane zostały finały 3 rundy ROK CUP NORD. Zespół AMO Racing Team nie omija takich imprez i wraz z naszym zawodnikiem – Igorem Lejko stawił się na miejscu już w zeszłym tygodniu. Igor startował w klasie Senior ROK, gdzie wspólnie z innymi Polakami, którzy licznie przybyli do Włoch, rywalizował o cenne punkty w tych niezwykle emocjonujących rozgrywkach. Oprócz Igora z polskich zawodników startujących w klasie Senior ROK do Włoch przybyli: Kaprzyk Mateusz, Zając Marcin, Zając Daniel, Szyszko Szymon, Szyszko Maciej, Mila Bartosz i Szczurek Kacper.

Łącznie (we wszystkich klasach MINI, JUNIOR, SENIOR, SUPER i SHIFTER) po raz pierwszy do zawodów zgłosiło się ponad 200 Rokkerów – co jest największym wynikiem tej serii. Liczba zawodników w Mini ROK osiągneła 63, w Junior ROK 49, ROK Senior (klasa, w której startował Igor) 44 zawodników, Super ROK 14 i ROK Shifter – 26 zawodników. Tak duża liczba uczestników sprawiła, że organizator musiał zmodyfikować harmonogram i podzielić sesje kwalifikacyjne i finały, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę.

Klasyfikacje Igor zakończył na 3 pozycji. Finał, w którym wszystko mogło się wydarzyć, Igor zakończył na 7 miejscu. Jest to bardzo dobra lokata, tym bardziej, że dla Igora były to pierwsze zawody po półrocznej przerwie, a czołówka była bardzo ciasna i walka trwała do samego końca.
Poniżej finaliści poszczególnych kategorii.

Zwycięzcy MINI ROK:
1. Kucharczyk Tymoteusz (PL /IT)
2. Gallo Paolo (IT)
3. Bertini Colla Leonardo (IT)

Zwycięzcy Junior ROK:
1. Grinbergas, Gustas (PL/LTU)
2. Villa, Edoardo Ludovico (IT)
3. Cecchi, Federico (IT)

Zwycięzcy Senior ROK:
1. Favaro, Simone (IT)
2. Cicognini, Domenico (IT)
3. Szyszko Maciej (PL)

Zwycięzcy Super ROK:
1. D’Abramo, Mattia (IT)
2. Imberti, Michele (IT)
3. Brigatti, Alessandro (IT)

Zwycięzcy ROK Shifter:
1. Bensi, Gabriele (IT)
2. Bonfanti, Marco (IT)
3. Marcon, Nicola (IT)

 

Szczegółowe wyniki, czasówki dostępne tej stronie: ROK CUP AREA NORD – 3 runda – wyniki szczegółowe