Igor p6 w ROK CUP ITALIA

igorlejko_adria

18 września 2017 - Igor p6 w ROK CUP ITALIA

Tegoroczne finały ROK CUP ITALIA odbyły się we włoskiej Adrii. Zawody, które są przedsmakiem tego, co już 10 października zacznie się w Lonato zgromadziły wielu utalentowanych Rokersów z całej Europy. ROK CUP ITALIA to finał wszystkich stref ROK’a, które mają miejsce na włoskiej ziemi. Kategoria ROK Senior, w której wystartował Igor, to aż 37 głodnych ścigania na najwyższym poziomie kartingowców, którzy do Adrii przyjechali w jednym celu – wygrać!

Igor, który miał krótką przerwę od ścigania nie zapomniał jak to się robi. Wszystko zaczęło się od 6 czasówki w grupie (12 czas uwzględniając wszystkich zawodników) i przydziału do podgrupy D w biegach kwalifikacyjnych, w których Igor był 6 i 7 – w sobotę i 5 w niedzielę. Zgromadzone punkty z kwalifikacji ustawiły p9 w finale.

Po udanym starcie w wyścigu finałowym Igor chwilowo spadł na 10 miejsce, ale szybko zaczął odrabiać straty. Dobre tempo i błędy innych kierowców sprawiły, że linię mety minął na 7 miejscu. Kara +10s nałożona na Davide De Marco spowodowała, że Igor awansował o 1 oczko i w finale sklasyfikowany został na 6 miejscu.