Igor pierwszy, Kacper trzeci!

igor_tor

06 sierpnia 2018 - Igor pierwszy, Kacper trzeci!

Sukcesem a także kilkoma niespodziewanymi zwrotami akcji zakończyła się ostatnia w sezonie 2018 runda Rok Cup Poland. Bardzo cieszą zwycięstwa i zdobyte wyróżnienia, ale szansa na jeszcze lepsze wyniki uciekła nam sprzed nosa.

Startujący w Shifterze Igor po raz kolejny udowodnił, że potrafi się ścigać a zielonogórski tor zna niemal na pamięć. Igor zgarnął komplet punktów i pewnie stanął na najwyższym stopniu najmocniejszej kategorii. Plan wykonany w 100%.

igor_podium

igor_tor

Bardzo dobry występ zaliczył również Franek. Startujący w najliczniejszej kategorii nasz najmłodszy Rokker weekend podsumował na wysokim 8 miejscu a do pierwszej piątki zabrakło jedynie 7 punktów. Sezon 2018 Franek kończy na 13 miejscu. Warto jednak zaznaczyć, że w tej kategorii sklasyfikowanych zostało 35 zawodników a dla Franka był to pierwszy rok z mocniejszą jednostką.

franek_tor_6_zg_1

franek_tor_6_zg_2

W ROK GP14 aż trzech zawodników reprezentowało nasz team. Najlepiej poradził sobie Kacper, który finał a także całą rundę podsumował na 3 miejscu. Ogromny pech spotkał Jaśka, który prowadząc w finale doznał drobnej awarii, która uniemożliwiła kontynuowanie wyścigu. Świetne wyniki w poprzednich wyścigach dały ostatecznie 5 miejsce. O sporym pechu może również mówić Hubert, którego problemy w Q2 zaowocowały spadkiem na dalsze miejsce w stawce. W niedzielę nie udało się odrobić wszystkich strat i Hubert zawody zakończył na 6 miejscu. W klasyfikacji sezonu 2018 zawodnicy sklasyfikowani są na miejscach: 6-Kacper, 7-Hubert i 11-Jasiek.

jasiek_tor kacper_tor hubert_tor gp_podium

Piąty podczas czasówki, piąty w kwalifikacjach i czwarty w przed finale Olaf rozbudził nasze apetyty na wysokie zakończenie sezonu. W finale sił wystarczyło jedynie na 12 miejsce, co przełożyło się na 6 miejsce serii a także 4 w klasyfikacji generalnej sezonu. Wynik niezły, ale podium było w zasięgu.

junior_podium olaf_tor

Koniec sezonu ROKa nie oznacza koniec zawodów. W tej chwili krótka wakacyjna przerwa a do ścigania powrócimy we wrześniu. Przed nami dwie rundy Mistrzostw Polski a także wyjazdy na zawody do Włoch.

Więcej zdjęć a także obszerniejsze informacje na naszym fan page – zapraszamy!