Kolejny sukces w Słomczynie

7W4A3164_rokk_int

16 lipca 2019 - Kolejny sukces w Słomczynie

Po zaledwie kilku dniach przerwy wróciliśmy na tor w Słomczynie. Tym razem ścigaliśmy się w ramach pucharu Rok Cup Poland. Zmienna pogoda, która towarzyszyła nam tym razem dała się we znaki, jednak nie przeszkodziła w osiągnięciu wspaniałego wyniku.

Kacper zwyciężył w Senior Rok GP a Olaf był drugi w Junior Rok GP!

Z wyścigu na wyścig zawodnicy prezentowali coraz lepszą formę. Olaf rozpoczął od 5 czasu w treningu oficjalnym a późniejsze dwa wyścigi kwalifikacyjne ukończył na 2 i 3 miejscu. Kacper rywalizację rozpoczął od 3 miejsca podczas czasówki. Oba heaty ukończył na 2 miejscu, a ten w deszczu z najlepszym czasem w stawce. Nasi najmłodsi, czyli Antek #1 i Antek #2 mieli okazję sprawdzić się na mokrym torze.

7W4A2893_amo_int

W niedzielę, tuż po ceremonii otwarcia zawodów, przyszła pora na najważniejsze wyścigi – przed finał i finał.

Olaf rozpoczął od 4 miejsca w przed finale. W finale natomiast sprytnie wykorzystał błędy rywali i awansował na drugie miejsce kończąc tym samym rundę również na 2 miejscu.

W przed finale Kacper szybko objął prowadzenie, którego nie oddał do mety. W finale pojechał jeszcze lepiej. Utrzymał pozycję lidera od samego początku a linię mety przekroczył z niemal 6.5 sek przewagi nad drugim zawodnikiem! Po południu zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium i umocnił swoją pozycję w klasyfikacji sezonu (pozycja lidera).

W niedzielnych finałach wystartowali też zawodnicy naszej szkółki. Co prawda zajęli odległe miejsca w stawce, ale w przeciwieństwie do bardziej doświadczonych zawodników oboje dojechali do mety, co też uważamy za „mały sukces”.

_MG_2661_amo_int

_MG_2585_rok_int_MG_2600_rok_int

7W4A2699_amo_int

7W4A2461_amo_int