Mocne zakończenie sezonu w Polsce!

Senior Rok GP - karting - Olaf Tyrakowski

28 września 2020 - Mocne zakończenie sezonu w Polsce!

Zakończyliśmy zmagania kartingowe w polskiej serii Rok Cup Poland. Ostatnia runda odbyła się na kartodromie w Bydgoszczy a nasi zawodnicy odegrali tam kluczowe role. Wszystkich zobaczyliśmy na podium a Olaf i Kacper zwyciężyli w swoich kategoriach!

Mimo, iż na zawody przyjechaliśmy jako faworyci, to nie zamierzaliśmy oddać pola rywalom. Plan mieliśmy taki sam jak podczas wcześniejszych rund – jak najlepsza jazda i jak najlepszy wynik, czyli podium. Trudne warunki pogodowe urozmaiciły widowisko i dodały nieco losowości, ale to nie przeszkodziło w zrealizowaniu założonego celu.

Olaf zwyciężył w kategorii Senior Rok GP oraz utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej sezonu zostając tym samym Mistrzem pucharu Rok Cup Poland 2020 w swojej kategorii.

nadolski

Kacper przez cały sezon prezentował świetną formę, którą utrzymał do samego końca. Zwyciężył we wszystkich finałach w Bydgoszczy i również został Mistrzem pucharu Rok Cup Poland w swojej kategorii – biegowym Shifter Roku. Franek, który nie przyjechał na zawody utrzymał pozycję vicelidera.

grzywacz

W kategorii juniorskiej sukces mieliśmy już zagwarantowany przed zawodami. Bartosz miał wystarczającą przewagę nad resztą stawki a zajęte 3 miejsce w ostatnich zawodach nie wpłynęło na ten wynik. Mamy zatem Mistrza również w Junior Rok GP! Jerzy, który dołączył do nas w połowie sezonu, również spisał się na medal. Drugie miejsce w zawodach i awans na 3 miejsce w klasyfikacji sezonu jest świetnym wynikiem i bardzo dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem.

Jerzy Glac - Rok Cup Poland  - Junior Rok GP

Mimo iż krajowe rozgrywki są zakończone sezon wyścigowy potrwa jeszcze przez kilka tygodni. Przed nami światowy finał Rok Cup, który w połowie października odbędzie się we Włoszech.