Podsumowanie sezonu 2019

Olaf Tyrakowski - AMO Racing Team

31 grudnia 2019 - Podsumowanie sezonu 2019

To był niezwykle pracowity, ale bardzo udany sezon kartingowy. Nasz team zaliczył wszystkie rundy polskiej edycji pucharu Rok Cup, brał udział w Mistrzostwach Polski oraz wielokrotnie w imprezach międzynarodowych.

Najstarszy zawodnik Igor po raz czwarty sięgnął po tytuł Mistrza Polski w biegowym Shifter Rok. Igor wystąpił także w Superfinale Rok Cup oraz spełnił marzenie i pojechał Mistrzostwa Świata w kategorii KZ2.

Bardzo dobrze spisali się nasi Senior Rokkerzy. Kacper zaliczył najlepszy sezon w historii. Zwyciężył w pucharze Rok Cup Poland oraz stanął na 5 miejscu podium w finale światowym Rok Cup! Zanotował także 4 miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Franek Palmirski, który dołączył do nas pod koniec sezonu, również zakończył sezon w wielkim stylu. Puchar Rok Cup Poland zakończył tuż za Kacprem a w finale światowym był 4!

Olaf, który ścigał się w Junior Roku, wielokrotnie pokazywał się z dobrej strony, ale czasami brakowało „zimnej krwi” i odrobiny szczęścia. Potrafił wygrywać, ale sezon zakończył tuż za podium – p4.

Po dłuższej przerwie na tor wróciła Idalia. Zawodniczka wystąpiła jedynie w Poznaniu, gdzie uplasowała się w środku stawki.

Nasz najmłodszy Rokker – Antek – zadebiutował w kategorii Mini Rok. Szybko przyzwyczaił się do rywalizacji o pod koniec sezonu potrafił nawiązać walkę z rywalami. Sezon zakończył na 20 miejscu w stawce 36 kierowców. Jego młodsi bracia Franek i Janek startowali w pokazach Baby Rok a podczas ostatniej rundy spróbowali sił również w zawodach. Zdobyli pierwsze punky.

Sezon 2020 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Oprócz zawodów w Polsce i Włoszech planujemy także start w innych krajach. O tym będziemy informować na bierząco.