ROK CUP Poland w Zielonej Górze

amo_zielonagora_5seria2017

09 lipca 2017 - ROK CUP Poland w Zielonej Górze

Za nami 5 seria pucharu ROK CUP Poland. Seria, która rozegrana została przy zmienny warunkach pogodowych i seria, od której nasz team występuje w nieco innym składzie. Po półtora roku wspólnej pracy z AMO Racing Teamu odszedł Hubert Laskowski, kierowca kategorii ROK Mini. Zarówno Hubertowi jak i Jego rodzicom z tego miejsca życzymy sukcesów i wielu radości spędzonych w barwach nowego teamu!

Wracając do zawodów…

Nawałnica deszczu, która przeszła nad torem w sobotę spowodowała, że kwalifikacje Q1 odbyły się na mokrym torze. Podczas Q2 było już lepiej. Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodnikom, którzy jazdę w różnych warunkach mają dobrze opanowaną. Wyniki kwalifikacji dawały niezłe pozycje startowe do przed finałów i finałów, które odbyły się dzisiaj, 9 lipca 2017r przy dobrej pogodzie.

Finał ROK GP14 to zwycięstwo Igora. Tym razem było trochę trudniej niż zawsze gdyż jadący na 2 miejscu Kacper Szczurek cały czas był blisko i tylko czekał na błąd Igora. Igor jednak z okrążenia na okrążenie wypracowywał coraz większą przewagę i finiszował z ponad +1.6s przewagą. Hubert, który do wyścigu przystąpił z 4 miejsca na takim też go ukończył. Początek wyścigu to próba gonienia stawki. Na kilka okrążeń do końca Hubert zauważył że nic nie jest jeszcze przesądzone i zaczął jechać jeszcze lepszym tempem zbliżając się tym samym do jadącego na 3 miejscu Marcina Zająca. Do podium zabrakło centymetrów – Hubert linię mety minął zaledwie o 0.037s później niż Marcin.
podium_GP14_ZielonaGora
Franek w finale ROK Baby dobrze wystartował z 4 miejsca, utrzymał pozycję i starał się gonić czołówkę, aby ta nie odjechała za bardzo z przodu. W połowie wyścigu zrobiło się bardzo ciasno przez co Franek niestety zaliczył spadek na dalsze, 9 miejsce i tym samym stracił szansę o wysoką lokatę. Mimo wszystko nasz najmłodszy zawodnik nie poddał się i od razu przystąpił do walki o lepsze miejsce – tym razem pojedynkował się z Mateuszem Piszczako kilkukrotnie tasując się miejscami. Ostatecznie linię mety minął na 8 miejscu. 

franek_zielonagora

Chcieliśmy też podziękować P.Januszowi Gładyszowi, który mimo iż jest wolniejszy od reszty stawki GP14/GP25 dzielnie staje do walki na torze i potwierdza, że karting to również fantastyczna zabawa i ciekawy sposób na spędzenie weekendu!

Gratulujemy walecznej postawy wszystkim zawodnikom!

Po 5 z 8 seriach ROK CUP Poland klasyfikacja generalna wygląda następująco:

ROK Baby:
Franek Hałatnik – p7

ROK GP14:
Igor Lejko – p1
Hubert Kowalczyk – p3

Do Zielonej Góry powrócimy raz jeszcze w tym sezonie, ale w tej chwili przygotowujemy się do Kartingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się na torze „Poznań” w dniach 21-23 lipca 2017r.