Włoski Puchar Jesieni

senior_nadolski

08 października 2019 - Włoski Puchar Jesieni

Kilka dni temu wybraliśmy się z naszym teamem ponownie do Włoch i ponownie do Lonato. Tym razem wystartowaliśmy w 29. edycji Trofeo d’Autunno, który był rozgrywany w kategoriach ROK. Dla nas, jak i dla wielu Polaków, były to zawody bardzo ważne. Za kilka dni na tym samym torze odbędzie się Międzynarodowy Finał Światowy Rok Superfinal 2019, w którym też planujemy wystąpić. Dla Rokkersów z całego świata jest to najważniejsza impreza sezonu, więc udział w Pucharze Jesieni był niezłą rozgrzewką.

Podczas tego weekendu ścigaliśmy się w 4 kategoriach. Antek w Mini Roku, Olaf w Junior Roku, Kacper i Franek w Senior Roku oraz Igor w Shifter Roku.

Czasówka oraz kwalifikację poszły całkiem nieźle, zwłaszcza naszym seniorom oraz Igorowi. Antek nie zakwalifikował się do finału, ale był to jego pierwszy start w międzynarodowej stawce na zagranicznym torze, dlatego ten wynik nas nie martwi. Pozostali zawodnicy awansowali do finałów głównych imprezy a to już było coś. Były momenty pechowe i były takie kiedy byliśmy najszybsi na torze.

W Shifterze bardzo dobrze pojechał Igor, który zanotował 6 wynik w przed finale oraz taki sam w finale. Zaciętą rywalizację o każdy centymetr toru Kacper podsumował 7 miejscem w Senior Roku. Pech Franka w ostatnim heacie nieco pokrzyżował plany i nasz zawodnik musiał toczyć pojedynki w drugiej połowie stawki. Ostatecznie Franek zajął 19 miejsce. Olaf kwalifikacje podsumował 34 wynikiem a to oznaczało, że w finale wystartuje z trudnego, ostatniego miejsca. Dzięki sporemu zamieszaniu, które miało miejsce tuż po starcie udało się wskoczyć na 20 miejsce. Jak się zatem okazało „lucky loser” jednak nie taki straszny :)

Rozgrzewka przed finałem światowym została w ten sposób zaliczona!

Jeśli czytacie tego newsa przed 12 października, to oznacza, że cały czas jesteśmy w Lonato i przygotowujemy się na Rok Superfinal :)