2 x podium w Poznaniu

Igor Lejko Poznań

23 sierpnia 2021 - 2 x podium w Poznaniu

Miniony weekend spędziliśmy na Torze Poznań, gdzie rozgrywała się 4 runda pucharu Rok Cup Poland. Nasz team wystawił zawodników w dwóch najstarszych kategoriach – Junior i Senior Rok GP. Gościnnie w barwach naszego teamu wystartował także Jan Przyrowski, który niedawno dołączył do Tony Kart Racing Team a rundę w Poznaniu potraktował jako luźne zawody i fajny sposób na spotkanie się ze znajomymi. Długa przerwa w ściganiu się na polskich torach nie była przeszkodą dla Janka, który szybko zaadaptował się do warunków na torze. Drugi wynik w treningu oficjalnym był dobrym początkiem zawodów. Dalej było również bardzo dobrze, co ostatecznie przełożyło się na 2 miejsce w zawodach. Gdyby nie kara +5s w wyścigu nr 2 „za zderzak” Janek wygrałby zawody!

Kolejne podium wywalczył także Igor Lejko, który wszystkie cztery finały Senior Roka ukończył na 2 miejscu. Pamiątkowy dyplom za 5 miejsce otrzymał również Kuba Jarosz.

Pozostali nasi zawodnicy tym razem musieli uznać lepszą formę rywali. Bartosz Grzywacz zawody podsumował na 9 miejscu, Olek Wójcicki na 10 miejscu a Gabi Skrobacz na 12 miejscu.

Kolejne zawody już za kilka dni. W Toruniu odbędą się przełożone z początku roku dwie rundy polskiego ROKa. Wyścigi punktowe będą trwać od piątku do niedzieli.