3 x podium na finale światowym Rok Cup!

Kacper Nadolski - Rok Cup Superfinal 2020

19 października 2020 - 3 x podium na finale światowym Rok Cup!

Nie raz, nie dwa, a trzy razy nasi zawodnicy stawali na podium podczas finału światowego Rok Cup Superfinal, który w miniony weekend odbył się we Włoszech. Wymuszona zmiana lokalizacji rozgrywania tej prestiżowej imprezy okazała się dla nas szczęśliwa. Wojtek Stadnik został Vice Mistrzem w kategorii Expert Rok, Kacper Nadolski II Vice Mistrzem biegowego Shifter Roka a Olaf Tyrakowski wywalczył 4 miejsce w Senior Roku!

Do pełni szczęścia zabrakło bardzo niewiele. Bartosz Grzywacz wyścigu finałowego niestety nie ukończył. Rozpoczął świetnie. Szybko awansował do ścisłej czołówki, ale kontakt z rywalem sprawił, że wypadł z toru i nie był w stanie kontynuować wyścigu. Walczył o 4 miejsce a do końca wyścigu pozostało 10 okrążeń. Podium było zatem w zasięgu…

Impreza odbyła się na nowym obiekcie – torze Franciacorta, który oddalony jest od Lonato ok 50 km. Po tym jak South Garda Karting utraciła licencję wszyscy musieliśmy się spakować i zadomowić w nowym miejscu. Nowy, nieznany nikomu tor zagwarantował równe szanse wszystkim. Zwyciężyli ci, którzy szybko dostosowali się do nowej nitki toru. Deszcz, który towarzyszył nam w początkowej fazie imprezy też nie ułatwiał zadania. To jednak nie przeszkodziło w osiągnięciu sukcesu. To w zasadzie jeden z lepszych międzynarodowych wyników naszego teamu od wielu lat!

Gratulujemy również pozastały zawodnikom z Polski, którzy pokazali świetny karting i kilkukrotnie stawali na podium! 

Polacy zdobyli łącznie aż 10 pucharów w tym mistrzostwo w Mini Roku i Senior Roku!

_MG_7580_podium_super

wojciech_stadnik_rokcup_superfinal2020

_MG_6963_podium_super

olaf_tyrakowski_rokcupsuperfinal2020

podium_senior