AMO Racing Team na Verva Street Racing

verva7

17 października 2017 - AMO Racing Team na Verva Street Racing

W zeszłą sobotę, gdy wszystkie nasze oczy skierowane były na finał światowy w Lonato i z niecierpliwością czekaliśmy na wyścig finałowy Igora i Huberta, w Płocku odbywała się inna, fantastyczna impreza. Tegoroczna Verva Street Racing zorganizowana została na tamtejszym stadionie a przejazdy profesjonalnych zawodników kartingowych w ich oficjalnych wózkach były dodatkową atrakcją, która bardzo entuzjastycznie została przyjęta przez kibiców.

verva_publicznosc

Pod namiotem Promotora serii ROK CUP Poland wystawionych było 10 profesjonalnych wózków kartingowych a rodzice i sami zawodnicy chętnie odpowiadali na pytania dotyczące sportu kartingowego.

verva_pod_namiotem_promotora

verva_odpalenie_silnikow

verva_olaf

verva_kacper

verva_franek

Najmłodsi kierowcy AMO Racing Team w towarzystwie kolegów, z którymi na co dzień rywalizują na torach zaprezentowali się szerokiej publiczności podczas wyścigu pokazowego. Mimo, że pogoda nie była sprzyjająca zawodnicy zaprezentowali się doskonale! Warto wspomnieć, że tor był mokry a kartingowcy wyjechali na oponach typu „slik”, czyli do jazdy po suchym torze! Wszyscy zaprezentowali się świetnie i obeszło się bez niepotrzebnych incydentów.
verva_franek_tor

verva2

verva_kacper_1Zmagania na żywo oglądało ponad 30 000 osób. Dla samych zawodników była to też niecodzienna sytuacja. Start przed tak ogromną publicznością to coś, czego w zawodowym kartingu na polskich torach (jeszcze) nie doświadczyli.

Nie zabrakło też najstarszego Rokkersa w naszym kraju – Pana Janusza Gładysza (nr startowy 421), który również dokładnie opowiadał o sporcie kartingowym wszystkim zainteresowanym.

verva_gladysz_janusz

verva_pod_namiotem_1

Dodatkową atrakcją był live timing z Lonato, który wyświetlany był na ekranach pod namiotem promotora ROK CUP Poland. Wszyscy niemal na żywo mogli zatem obserwować jak Polacy radzą sobie w finale światowym.

verva_i_finaly_w_lonatoZawodnicy z przyjemnością też udostępniali swoje maszyny i wielu młodziutkich adeptów miało możliwość zasiąść za kierownicą gokarta i poczuć się niemal jak zawodowiec :)
verva_mlodzi_adepci

AMO Racing Team reprezentowali Franek Hałatnik, Olaf Tyrakowski i Kacper Nadolski. Szerokiej publiczności zaprezentowali się także Franek Czapla, Patryk Pawlikowski, Antoni Kosiba, Jan Grabowski, Kacper Turoboyski, Julian Śmiechowski i Janusz Gładysz.

Bardzo cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu mogliśmy być z Wami. Do zobaczenia na torach !


foto. Paweł Nadolski