Bruce Liu ścigał się z Kacprem Nadolskim!

kacper_nadolski_bruce_liu

02 listopada 2021 - Bruce Liu ścigał się z Kacprem Nadolskim!

Jak zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zakończył tournée po Polsce? Ścigał się na torze z kartingowcem Kacprem Nadolskim!

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ma również smykałkę do ścigania się. Potwierdza to Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce, który miał w niedzielę okazję zmierzyć się z nim na podpoznańskim torze E1Gokart.

– Spotkanie ze zwycięzcą tegorocznego Konkursu Chopinowskiego na torze kartingowym było dla mnie ogromną przyjemnością oraz niesamowitym wyróżnieniem – komentuje Kacper Nadolski, reprezentant kadry narodowej. – Bruce’owi też bardzo się podobało. Mimo, że ostatni raz ścigał się jeszcze przed wybuchem pandemii, pokazał naprawdę wysokie umiejętności. Zdecydowanie ma żyłkę do kartingu!

Kacper Nadolski oraz Bruce Liu ścigali się na podpoznańskim torze E1Gokart w niedzielę w trzech sesjach – po osiem minut każda. Był to ostatnia aktywność zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego, który rusza w tournée po całym świecie.

nadolski_liu2

Karting łączy ludzi

Jak doszło do spotkania na torze Bruce’a Liu – zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego i poznaniaka Kacpra Nadolskiego, zawodnika kartingowej kadry narodowej, reprezentującego Polskę w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2, startującego w barwach słynnego włoskiego zespołu Tony Kart Racing Team? Okazało się, że wirtuoz fortepianu jest fanem kartingu i lubi amatorsko sobie pojeździć. Dlatego dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig zapowiedział, że umożliwi mu podczas pobytu w stolicy Wielkopolski, gdzie 30 października 24-letni Kanadyjczyk zagrał swój ostatni w Polsce koncert, taką przejażdżkę. Wtedy do akcji wkroczył jeden z najzdolniejszych polskich kartingowców. Skontaktował się z Filharmonią Poznańską i zaproponował, że będzie towarzyszył Bruce’owi Liu na torze. Ta chętnie na propozycję 18-letniego poznaniaka przystała.

Dwa prezenty. Żeby wirtuoz fortepianu dobrze pamiętał Polskę i Poznań

Kacper Nadolski i Bruce Liu poznali się w sobotę, w dniu koncertu pianisty w Poznaniu. Właśnie wtedy 18-letni zawodnik kartingowej kadry narodowej wręczył pianiście dwa prezenty.

– Chciałem, żeby zwycięzca Konkursu Chopinowskiego jak najlepiej pamiętał Polskę i Poznań – tłumaczy Nadolski. – Dlatego podarowałem mu wyścigowe rękawice oraz T-shirt zespołu, w którego barwach się ścigam – Mocno trzymam kciuki za rozwój jego kariery muzycznej i życzę dalszego rozwijania kartingowej pasji.

Kacper Nadolski – jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce. Po osiągnięciu sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej w kategoriach Senior Rok i Shifter Rok, od sezonu 2021 rywalizuje ze światową czołówką w zawodach prestiżowej KZ2. Jego talent dostrzegli fachowcy. Młody Polak skorzystał z propozycji dołączenia do Tony Kart Racing Team, złożonej przez przedstawicieli słynnego włoskiego zespołu. Choć przeważającą część czasu Kacpra Nadolskiego zajmują przygotowania do kolejnych zawodów oraz starty w prestiżowych imprezach, sportowiec z Poznania angażuje się także w działalność społeczną. W 2021 r. został ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska, biorąc udział w kampanii „#GrajmyRazem bo jesteśmy równi” razem z Pauliną Krupińską-Karpiel, Robertem Lewandowskim, Tomaszem Wolnym oraz Jakubem Wesołowskim.

_
Fot. Mikołaj Kamieński