Dublet podczas 3 rundy Rok Cup Poland

AMO Racing Team na podium - dublet w Zielonej Górze

10 czerwca 2019 - Dublet podczas 3 rundy Rok Cup Poland

Za nami fantastyczne zawody zakończone ogromnym sukcesem. Olaf i Kacper nie dali szans rywalom i oboje stanęli na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach!

Od samego początku weekend układał się po naszej myśli a wszystko szło zgodnie z planem. Drugi w „czasówce” Kacper w kwalifikacjach dwukrotnie finiszował pierwszy. W niedzielę postawił „kropkę nad i” zwyciężając w przed finale a następnie w finale i to z ponad 5s przewagą nad resztą stawki. Zdobyty komplet punktów zagwarantował objęcie pozycji lider w klasyfikacji generalnej Senior Rok GP.

Olaf też zanotował drugi wynik podczas treningu oficjalnego, ale drobne błędy w obu heatach spowodowały, że przed finał rozpoczynał z trzeciej pozycji. Szybko przebił się na pierwsze miejsce i nie oddał go do mety. W finale od samego początku utrzymał pozycję lidera i niezagrożony mijał metę. 

Dla Kacpra i Olafa były to pierwsze zwycięstwa. Miejsce na najwyższym stopniu podium bardzo cieszy i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań. 

senior_rok_zwyciezca

junior_rok_zwyciezca_1

W Zielonej Górze byli z nami także zawodnicy naszej szkółki kartingowej. Antek z racji małego doświadczenia póki co plasował się na końcu stawki w Mini Roku. Wierzymy jednak, że ciężka praca zaowocuje i niedługo będziemy mogli świętować także jego sukcesy. Jego młodsi bracia – Franek i Janek startują na razie w pokazach. Są to wyścigi dla dzieci bez licencji, które za kilka lat zasiądą za sterami gokartów w licencjonowanych kategoriach Rok.

podium_junior_rok

podium_senior_rok

bal_124

7W4A9994_int

foto. Joanna Lenart