Finał Światowego ROK’a w Lonato

hubert_lonato_2

16 października 2017 - Finał Światowego ROK’a w Lonato

Prawie dwa tygodnie nasi seniorzy spędzili we Włoszech, gdzie na South Garda Karting przygotowywali się do Finału Światowego ROK CUP w kategorii ROK Senior.

Pobyt rozpoczął Puchar Jesieni, w którym zarówno Igor jak i Hubert zakończyli awansem do ścisłego finału przy tym Igor uzyskał bardzo dobry wynik – P6.

Finał Światowy rządzi się jednak swoimi prawami a jego uczestnicy to najlepsi zawodnicy, którzy rywalizują w rozgrywkach ROK CUP na całym świecie. W tym roku nie było łatwo. W stawce 81 kartingowców ROK Senior działo się bardzo dużo a rozpoczynające zawody czasówki tylko potwierdziły, że trzeba będzie walczyć o każdy centymetr toru.

Jubileuszowa – 15 edycja finałów rozpoczęła się w czwartek i zakończyła w sobotę.

Najważniejszy plan pobytu został zrealizowany! Po kilku trudnych heatach nasi zawodnicy awansowali do finału głównego i w sobotę w gronie najlepszych 34 Rokkersów walczyli o najlepsze miejsce w stawce. Było trudno i było ciasno, ale mimo wszystko oboje zachowali zimną krew i ukończyli wyścig. Każde okrążenie to była walka zderzak w zderzak z przeciwnikiem i próba utrzymania równego tempa gdyż najmniejszy błąd skutecznie wykorzystywany był przez rywali. Ostatecznie Igor został sklasyfikowany na P20 a Hubert na P24.