Franek Mistrzem Młodzików

24 września 2017 - Franek Mistrzem Młodzików

Ostatnie kilka dni spędzaliśmy na torze w Bydgoszczy, gdzie przy bardzo ciężkich warunkach pogodowych nasi podopieczni rywalizowali w kartingowych mistrzostwach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w kategorii ROK Baby i ROK Mini a także w Junior Akademii CIK w kategorii OK Junior.

team_bydgoszcz

Były to bardzo trudne zawody, podczas których pogoda nie rozpieszczała i niemal połowa wyścigów odbyła się na mokrym torze. Najlepiej poradził sobie nasz najmłodszy zawodnik – Franek, który rywalizował w ROK Baby. Już od początku Franek pokazał się z dobrej strony wygrywają piątkową rundę. W sobotę pół finał poszedł nieco gorzej, ale w finale po kilku dobry akcjach Franek zyskał parę oczek i awansował na 3 miejsce. Suma punktów obu rund dała Frankowi tytuł mistrzowski!

olaf_bydgoszcz

Mniej szczęścia miał Olaf, który rywalizował w ROK Mini. Nieudane czasówki nie dały szansy na dobry start w przed finałach i finałach przez co czołówka była poza zasięgiem. Zawody Olaf zakończył ostatecznie na 16 miejscu.

kacper_bydgoszcz

Kacper, który testował kat. OK Junior może zaliczyć zawody do udanych. Trochę szczęścia zabrakło podczas 1 finału w piątek, w którym zaczął padać deszcze i Kacper stracił dobrą 3 pozycję. Sobotni finał odbył się już bez większych niespodzianek a Kacper zakończył go na 6 miejscu. Całe zawody zakończył również na 6 miejscu.


foto. Joanna Lenart