Franek Vice Mistrzem tegorocznego Winter Cup!

amo_podium_franka_rokcup_winter_cup_2023

27 lutego 2023 - Franek Vice Mistrzem tegorocznego Winter Cup!

Jak najlepiej rozpocząć nowy sezon? Najlepiej dobrym wynikiem a jeszcze lepiej miejscem na podium! Tak też zrobił Franek Czapla, który wczoraj we Włoszech wywalczył tytuł Vice Mistrza kat. Junior Rok podczas Rok Cup Winter Trophy 2023.

Franek kwalifikacje zaczął spokojnie i z wyścigu na wyścig się rozkręcał. Po kilku wyjazdach na tor był już tak szybki, że z powodzeniem zaczął nawiązywać walkę z liderami kategorii. W wyścigu finałowym pojechał świetnie, co zaowocowało drugim miejscem na podium, zgarnięciem 3 kompletów opon LeVanto jako nagrody i otrzymaniem tytułu tegorocznego Vice Mistrza Rok Cup Winter Trophy. Fajnie radził sobie również Antek Kosiba, który cały czas jechał w ścisłej czołówce. W najważniejszym wyścigu zabrakło nieco uwagi, ale 5-te miejsce młodego kierowcy do świetny prognostyk na rozpoczynający się sezon. W juniorach ścigał się także Morgan Knudsen, nasz nowy zawodnik. Początek imprezy wyglądał bardzo dobrze, ale w finale Morgan sporo stracił i finiszował na miejscu 17. Szkoda, bo szanse były na dużo lepszy wynik.

Trudną przeprawę w Lonato mieli nasi seniorzy. Tym razem ścigał się Kuba Jarosz i Piotr Orzechowski, który dołączył do nas niedawno. Chłopaki starali się z całych sił, ale często łapali kary sędziowskie „za zderzak” i tracili sporo miejsc. W finale zajęli miejsca: 15 – Piotr i 18 – Kuba.

Polski sezon Rok Cup startuje dopiero na przełomie marca i kwietnia, dlatego nasz następny wyjazd będzie zapewne w stronę włoskich torów…