Gala Sportu Kartingowego

gala_sportu2018

20 listopada 2018 - Gala Sportu Kartingowego

Kartingowcy uroczyście zakończyli sezon 2018 na gali Sportu Kartingowego PZM, która już tradycyjnie podsumowuje cały sezon rozgrywek krajowych. Podczas gali uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy i kluby rywalizujące w Kartingowych Mistrzostwach Polski i Kartingowych Mistrzostwach Polski Młodzików – Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży, Kartingowych Mistrzostwach Polski Junior OK i Senior OK rozgrywanych na silnikach Vortex oraz w Pucharze Rok Cup Poland.

Na to niezwykle uroczyste wręczenie pucharów, szarf i nagród przybyło blisko trzystu gości, a wśród nich nie mogło przede wszystkim zabraknąć zawodników wraz z ich rodzicami i mechanikami oraz przedstawicielami całego środowiska kartingowego w naszym kraju. Rok 2018 był dla Polskich zawodników niezwykle udany, a na gali odebrali zasłużone nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach indywidualnych oraz klubowych.

Promotor polskiej serii Rok Cup przygotował dodatkowe nagrody dla 30 najlepszych zawodników serii – były to talony na zakup nowego silnika wyścigowego, które otrzymało 5-ciu najlepszych w każdej kategorii Rok. Nie zapomniano też o „seniorach” – czyli nieco starszych zawodnikach, którzy podjęli walkę z młodszym pokoleniem i którzy również otrzymali talony na nowy silnik.

Główna Komisja Sportu kartingowego podczas gali uhonorowała również Daniela Zająca i Macieja Szyszko, którzy po pięknej i emocjonującej jeździe wjechali do ścisłego finału International Final ROK CUP 2018 – tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok, gdzie po pasjonującym pojedynku ostatecznie zajęli Daniel 1 miejsce w kategorii Expert Rok, a Maciej 3 miejsce w kategorii Senior Rok.

Należy również podkreślić, że w tegorocznym sezonie kartingowym rozwinęła się współpraca z koncernem PKN Orlen, który jest sponsorem strategicznym sportu kartingowego w naszym kraju. Dzięki umowie pomiędzy PKN Orlen, a promotorem serii Rok Cup Poland kontynuowany jest program Akademia Orlen Team, w ramach którego zawodnicy otrzymują nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także biorą udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów. Najbliższy obóz szkoleniowy odbędzie się już w grudniu w COS Szczyrk!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w 2019 roku!