Hubert wygrywa w Toruniu

hubert_torun

11 września 2017 - Hubert wygrywa w Toruniu

Kończąca sezon rozgrywek ROK CUP Poland seria odbyła się w Toruniu, gdzie tak jak podczas inauguracji obiektem zmagań była tamtejsza Awix Racing Arena. Nie było łatwo. Toruń przywitał nas mocnym deszczem i silnym wiatrem, który utrudniał czwartkowe i piątkowe treningi. Na szczęście weekendowe finały odbyły się na suchym torze.

hubert_kowalczyk

hubert_podium

Igor, który tytuł Mistrza ROK GP14 miał już zapewniony nie brał udział w zawodach. Pod jego nieobecność Hubert przejął kontrolę nad stawką tej mocnej kategorii i nadawał tempo w każdym wyścigu. Wygrane 3 z 4 wyścigów potwierdziły tylko jak waleczny jest to zawodnik. Wygrana w finale ROK GP14 to niewątpliwie duży sukces Huberta.

kacper_torun

Kacper początkowo dobrze prezentował się na torze. Utrata 0.2s w „czasówce” do czołówki spowodowała, że kwalifikacje zaczynał ze środka stawki, gdzie zawsze jest najtrudniej o dobry start – bez względu na kategorię. Finał ROK Junior Kacper zakończył na 10 miejscu.

franek_torun

Podobną sytuację przeżył Franek. Piąta „czasówka” i kwalifikacje w okolicach 5-7 miejsca wyglądają dobrze na papierze, ale jest to za duża różnica czasowa, aby myśleć o podium. Finał ROK Baby Franek kończy na 8 miejscu.

olaf_torun

Olaf w przed finale był 11 (na 24 zawodników). W finale na początku nie było źle – Olaf przeskoczył o kilka oczek w górę, co zapowiadało emocje i dawało szansę na wynik. Jednak ostra walka na torze i kontakty z innymi zawodnikami powodują, że Olaf traci dobre tempo i ostatecznie nie kończy wyścigu.

Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas, bo to nie koniec atrakcji w kartingu a jesień 2017 obwita jest w wydarzenia sportowe, na które też się wybieramy!


foto. Joanna Lenart