Igor Lejko Mistrzem Polski!

7W4A8304_rok_int

09 lipca 2019 - Igor Lejko Mistrzem Polski!

Igor Lejko został kartingowym Mistrzem Polski w kategorii Shifter Rok. Nasz zawodnik dokonał tego po raz CZWARTY w historii startów w kartingu profesjonalnym !!!

Druga i decydująca runda Kartingowych Mistrzostw Polski rozegrała się na torze w Słomczynie. Po pierwszej rundzie wiedzieliśmy, że zawodnicy są w dobrej formie i jesteśmy w stanie powalczyć o tytuły. Igor prowadził w Shifter Roku, Kacper zajmował drugie miejsce w OK Senior a Olaf był sklasyfikowany na 8 miejscu w OK Junior.

7W4A9125_rok_int

W pierwszym dniu finałów najlepiej poradził sobie Igor, który oba wyścigi ukończył na pierwszym miejscu i utrzymał pozycję lidera. Olaf zanotował 6 i 8 wynik a Kacper był dwukrotnie czwarty. Z dobrej strony pokazał się Antek, który zaliczył pierwszy mały sukces – finał drugi podsumował 9 miejscem. Janek i Franek po raz kolejny wystąpili w pokazach Baby Rok.

W niedzielę, tuż po oficjalnej ceremonii otwarcia zawodów, przyszła pora na dwa decydujące wyścigi finałowe, które jak się okazało były bardzo wymagające.

Igor oba finały kończył na drugim miejscu, ale spora liczba punktów z pierwszej rundy zagwarantowała mu tytuł Mistrza Polski w Shifter Rok !!!

_MG_3843_int_rok

Za zdobycie tytułu Mistrza Polski Igor otrzymał także „bilet” – przepustkę uprawniającą do bezpłatnego startu w Międzynarodowym Rok Cup Superfinal 2019. Impreza, która corocznie gromadzi na listach startowych ponad 400 zawodników z całego świata odbędzie się w październiku na włoskim torze South Garda Karting.

W pozostałych kategoriach mieliśmy mniej szczęścia. Tegoroczny cykl KMP w kategorii Junior OK Olaf podsumował 8 miejscem a Kacper sklasyfikowany został na 4 miejscu w Senior OK. Debiutujący w rozgrywkach Antek rywalizację zakończył z tyłu stawki Mini Rok a Jasiek i Franek tradycyjnie wystąpili w pokazach Baby Rok.

7W4A7741_rok_int

Cieszymy się bardzo z sukcesu Igora, ale nie spoczywamy na laurach. Przed nami trzy spotkania w ramach pucharu Rok Cup Poland, gdzie również mamy sporą szansę na sukces!

7W4A8752_rok_int 7W4A8678_rok_int 7W4A8692_rok_int