Igor na Mistrzostwach Świata!

autunno_igor

23 września 2019 - Igor na Mistrzostwach Świata!

Sportowe marzenie o udziale w Kartingowych Mistrzostwach Świata udało się w końcu zrealizować. Tegoroczny finał rozegrano na włoskim, dobrze nam znanym torze, South Garda Karting w Lonato. Igor, który ścigał się w Senior Roku przeszedł dwa lata temu do najmocniejszej kategorii w Polsce – biegowego Shifter Rok’a. Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w tej kategorii oraz tytułu Mistrza Polski przyszła pora na kolejne wyzwania. Nasz zawodnik postanowił spróbować powalczyć z najlepszymi zawodnikami świata w kategorii KZ2 – najmocniejsza biegowa kategoria, w której można się obecnie ścigać na świecie! Wiedzieliśmy, że będzie ciężko cokolwiek „ugrać”, ale wyjazd do Lonato traktowaliśmy przede wszystkim jako spełnienie marzeń i możliwość spotkania gwiazd światowego kartingu w jednym miejscu.

W KZ2 rywalizowało 130 kierowców. Po czasówce przyszła pora na wyścigi kwalifikacyjne. Zgodnie z przypuszczeniami kończyliśmy je z tyłu stawki, ale byli też słabsi zawodnicy na torze a nam udawało się czasami nawiązać widowiskowe i skuteczne pojedynki. Na kwalifikacjach zakończyliśmy zawody – do finału kwalifikowało się jedynie 34 najlepszych.

Cieszymy się jednak, że wspólnie z Igorem mieliśmy możliwość uczestniczyć w tak wyjątkowej imprezie. Każdemu zawodnikowi życzymy, aby chociaż raz w życiu spróbował swoich sił w podobnej imprezie. Było mega!