Inauguracja sezonu w Polsce

Bartosz Grzywacz - OKJ. vortex Tony Kart AMO Racing Team

24 maja 2021 - Inauguracja sezonu w Polsce

Polskie rozgrywki rozpoczęliśmy Kartingowymi Mistrzostwami Polski, których 1 runda w miniony weekend odbyły się w Poznaniu. Nasz zespół reprezentował Bartosz Grzywacz i Olek Wójcicki. Obaj ścigali się w międzynarodowej kategorii OKJ mając na pokładzie losowane silniki Vortex. Olaf Tyrakowski i Kacper Nadolski w sezonie 2021 skupią się na imprezach międzynarodowych, dlatego weekend spędzili na treningach w niemieckim Wackersdorf.

Kapryśna pogoda oraz spora grupa (aż 21 zawodników) zgłoszonych do OKJ zapewniła nie lada wyzwanie i konieczność najwyższego skupienia podczas każdego wyjazdu na tor. Sobotę podsumowaliśmy ze zmiennym szczęściem. Bartosz pokazał pazur i oba finały ukończył na 2 miejscu. Mniej szczęścia miał Olek, który finału nr 1 nie ukończył a w drugim był 13.

W niedzielę odbyły się decydujące i ostatnie dwa wyścigi. Bartosz jechał na trzecim miejscu, ale kontakt z rywalem na ostatnim okrążeniu finału nr 3 pozbawił go dobrej lokaty. Wypadł z toru i nie mógł kontynuować wyścigu. W ostatnim finale konieczne było odrabianie strat. Rozpoczynał z końca stawki i systematycznie przesuwał się do przodu. Ostatecznie finiszował 6-ty robiąc przy tym najlepszy czas okrążenia. Rundę podsumował 4 miejscem. Olek też podkręcił tempo. Finał nr 3 ukończył na 11-miejscu a finał nr 4 na 9 miejscu. Niestety kara +5 sek w finale 4 zepchnęła go na 13 miejsce a całą rundę KMP podsumował ostatecznie 15 miejscem.

Teraz zaledwie kilka dni odpoczynku i przeprowadzka do Słomczyna na inaugurację sezonu Rok Cup Poland!