Intensywny rozwój Roka za oceanem

rokusa2018_FWT

05 kwietnia 2018 - Intensywny rozwój Roka za oceanem

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Amerykanie stawiają na Vortex i mocny rozwój Rok Cup w swoim kraju. Tegoroczny cykl Florida Winter Tour odbył się już pod patronatem Promotora Rok USA i okazał się ogromnym sukcesem. W ramach promocji serii zdecydowano się także na atrakcyjne wymiany dotychczasowych silników różnych producentów na nowe, pochodzące bezpośrednio od producenta Vortex. Oczywiście wymiana nie jest darmowa, ale całkowity koszt jest bardzo atrakcyjny i zgodny z filozofią pucharu Rok Cup na całym świecie. Puchar Rok Cup jest przecież z założenia serią dla początkujących zawodników, którzy z upływem czasu przekształcają się w zawodowych kierowców wyścigowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców klubowych firma Vortex przygotowała kolejną niespodziankę a tym samym jeszcze mocniej zaangażowała się w promocję kartingu w USA. W przyszłym sezonie powstaną nowe klasy, które rozgrywane będą na nowym silniku o pojemności 100ccm. ROK VLR to nowość, która bazuje na doświadczeniu poprzednich modeli i pozostaje zgodna z polityką firmy – świetne osiągi, małe koszty i prosta obsługa. Jak zapewnia producent wydajność będzie znacznie większa w stosunku do konkurencji. Dla zawodników przygotowane zostaną trzy kategorie: Junior VLR, Senior VLR i Masters VLR.

rok-vortex-vlr

„Nowy silnik ROK VLR został zaprojektowany z myślą o zawodnikach klubowych, niezależnie od ich doświadczenia w sporcie kartingowym. Sprawdzi się w przypadku nowych kierowców a także osób, które chcą zaktualizować swój dotychczasowy sprzęt do najnowszych standardów. Nie bez znaczenia jest także pojemność, która w USA od wielu lat odgrywa ważną rolę w kartingu.” – powiedział Garett Potter, dyrektor operacyjny do spraw promocji Rok Cup w USA.

Jednostki ROK VLR będą oferowane klubom, które chcą skorzystać z możliwości wymiany sprzętu i przystąpić do programu rozwoju kartingu w USA. Nowe kategorie będą dla zawodników świetną okazją do zapoznania się ze specyfikacją silnika, jego możliwościami a docelowo mają zachęcić i pomóc „wejść” do świata i rodziny ROKa.


foto. Rok Cup USA, Florida Winter Tour