Kacper na Mistrzostwach Świata!

Kacper Nadolski - Kartingowe Mistrzostwa Świata

06 października 2020 - Kacper na Mistrzostwach Świata!

W tym sezonie marzenie o udziale w najważniejszej kartingowej imprezie spełnił Kacper Nadolski. Nasz zawodnik, startujący na codzień w biegowym Shifter Rok, podjął wyzwanie w jeszcze mocniejszym KZ2 (również biegowym). Kartingowe Mistrzostwa Świata 2020 odbyły się w Lonato na dobrze nam znanym torze. Do rywalizacji w naszej kategorii przystąpiło aż 99 zawodników. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko i nie stawialiśmy sobie ambitnych celów. Marzyliśmy jednak o awansie do najlepszej 34-osobowej grupy, która wystąpi w wielkim finale. Niestety, ale tym razem się nie udało. Zabrakło na prawdę niewiele… 

Kacper kwalifikacje podsumował na 46 miejscu a do awansu zabrakło jedynie 14 punktów. Wszystko popsuł jeden z wyścigów kwalifikacyjnych, którego Kacper nie ukończył. Zmienna pogoda, która towarzyszyła przez cały weekend powodowała, że wyścigi odbywały się na suchym i mokrym torze. Nieszczęsny „heat” odbył się na mokrym, przesychającym torze a zawodnicy mieli założone różne ogumienie. My byliśmy „na slikach”. Ścigający się w okolicach 10 miejsca Kacper próbował ominąć walczących rywali, którzy stracili przyczepność. Warunki niestety uniemożliwiły pełną kontrolę nad kartem i nasz zawodnik znalazł się również poza torem. Tutaj właśnie straciliśmy wspomniane 15-20 punktów. 

Cieszymy się jednak, że pozostałe biegi pokazały dobrą jazdę Kacpra oraz, że pod koniec zawodów okazał się najlepszym Polakiem, którzy wystartowali w KZ2.

Kacper Nadolski - Kartingowe Mistrzostwa Świata

Kacper Nadolski - Kartingowe Mistrzostwa Świata