Kartingowe Mistrzostwa Polski po 1 serii

kacper_ok_kmp_1

24 września 2018 - Kartingowe Mistrzostwa Polski po 1 serii

Tegoroczne Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików to dwa wyścigowe weekendy i aż 8 finałów, z których najlepszych 6 liczy się punktacji cyklu. Aż pięciu zawodników AMO Racing Team wzięło udział w 1 serii, która odbyła się na Kartodromie Bydgoszcz. Franek rywalizował w Mini Roku, Olaf w Junior Akademii (OK Junior), Kacper i Hubert w Senior Akademii (OK) a Igor w Shifter Roku.

Warto zaznaczyć, że Junior i Senior Akademia rozgrywana jest na silnikach Vortex – na takich samych ścigają się najlepsi zawodnicy w całej Europie. Jest nam niezmiernie miło, że jako promotor Rok Cup Poland i dystrybutor silników Vortex w Polsce mieliśmy okazję zapewnić sprzęt na tak prestiżową imprezę.

Kończące pierwszą serię sobotnie finały wyłoniły triumfatorów rundy bydgoskiej. Wśród naszych chłopaków najlepiej poradził sobie Kacper, który rundę podsumował na 3 miejscu w seniorskiej OK! Jadący w tej samej kategorii Huber miał mniej szczęścia i na półmetku rozgrywek sklasyfikowany jest na 8 miejscu. Olaf, podobnie jak Hubert, również z różnym szczęściem ścigał się w OK Junior, co ostatecznie uniemożliwiło podjęcie równej walki na torze. Na dzień dzisiejszy, tylko 13 miejsce. Po wygranej czasówce przez Igora nadeszły te słabsze chwile i nasz najstarszy zawodnik 1 serię podsumował 5 miejscem. Franek póki co na 11 miejscu w Mini Rok, więc jest o co walczyć, tym bardziej, że apetyty mamy większe.

Druga i ostatnia runda KMP już w ten weekend w Słomczynie a my za kilka dni wyruszamy na tor. Rywalizacja trwa do ostatniego wyścigu! 

Więcej zdjęć i informacji o zawodnikach naszego teamu na oficjalnym Fanpage.