KMP w Poznaniu – punkty rozdane

podium_gp14

24 lipca 2017 - KMP w Poznaniu – punkty rozdane

Zespół AMO Racing Team po raz drugi w tym sezonie spotkał się na torze w Poznaniu, aby brać udział w rywalizacji ROK CUP Poland. Zawody w Poznaniu były także zaliczane do Kartingowych Mistrzostw Polski a po ich zakończeniu wyłoniono Mistrzów Polski w sezonie 2017.

O szczegółach jak zawsze informowaliśmy was na bieżąco na naszym fan-page Facebook AMO Racing Team gdzie regularnie zamieszczaliśmy informacje o wynikach naszych podopiecznych i publikowaliśmy zdjęcia z zawodów.

W tym miejscu chcielibyśmy też zaznaczyć obecność nowych zawodników w naszym teamie. W Poznaniu po raz pierwszy (i mamy nadzieję nie ostatni) AMO Racing Team reprezentowali Olaf Tyrakowski (ROK Mini / nr 190) oraz Kacper Nadolski (ROK Junior / nr 203)

olaf_190 kacper_203

Do finału ROK Mini Olaf przystąpił jako zawodnik startujący z 5 linii. Początkowe zamieszanie spowodowało spadkiem na 13 miejsce. Zawodnik po kilku manewrach wyprzedzania i wygranym pojedynku z Jerzym Glacem na mecie zameldował się 11.

Startujący w ROK Junior Kacper też nie zaliczy tych zawodów do bardzo udanych. Walka z tyłu stawki z Adamem Micał i próby podjęcia walki z Alanem Lalak zakończyły się ostatecznie 11 miejscem.

Zawody poszły po myśli zawodnikom kategorii GP14. Tym razem Igor przez cały wyścig czuł oddech goniącego go Marcina Zająca i Huberta Kowalczyka. Mimo wszystko Igor po raz kolejny linię mety minął jako lider. Hubert po wielu interesujących wymianach pozycji z Marcinem Zającem ostatecznie przyjechał na 3 miejscu.

hubert_sam_poznan

Z ważnych informacji należy podkreślić, że po dwóch seriach KMP Igor został Mistrzem Polski 2017 w kategorii ROK GP14. Ilość punktów jaką zdobył do tej pory w sezonie ROK’a jest wystarczająca do wygrania również całego pucharu ROK CUP Poland w 2017r i to na 2 rundy przed końcem sezonu!

napoje_6_amo

Po 6 seriach pucharu ROK CUP klasyfikacja sezonu wygląda następująco:

ROK GP14:
1. Igor Lejko / 502 pkt.
3. Hubert Kowalczyk / 287 pkt.
Na drugim miejscu przed Hubertem jest Marcin Zając z dorobkiem 311 pkt. zatem zapowiada się ciekawy koniec sezonu!

ROK Baby:
9. Franek Hałatnik / 158 pkt.
Nieobecność Franka na ostatnich zawodach to niestety kilkanaście/kilkadziesiąt punktów, które mogły być doliczone do klasyfikacji sezonu.

Startujący w ROK Mini Olaf jest sklasyfikowany na 21 miejscu wśród 34 zawodników którzy startują w tej kategorii.

Startujący w ROK Junior Kacper w tej chwili jest 9 na 21 sklasyfikowanych zawodników tej serii.

5_akademia

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom zdobytych punktów. Po raz kolejny pokazaliście jak bardzo jesteście waleczni.

Do końca sezonu jeszcze 2 serie a my jesteśmy dobrej myśli :)

Foto. Joanna Lenart