Kolejny tytuł mistrzowski!

ROK-Podium-Senior

26 września 2022 - Kolejny tytuł mistrzowski!

Ostatnia runda pucharu Rok Cup Poland zakończyła tegoroczny sezon kartingowy w Polsce. Piękna walka z rywalami do samego końca dała zasłużony efekt – zwycięstwo w zawodach i kolejny tytuł mistrzowski…

Rywalizację tradycyjnie zaczęliśmy od treningu oficjalnego i pierwszego wyścigu finałowego, który odbył się w piątek. Początek zawodów zdecydowanie należał do Kacpra Nadolskiego, który gościnie pojechał w naszym teamie. Nasz były zawodnik uzyskał najlepszy czas w treningu oficjalnym oraz z dużą rezerwą wygrał pierwszy finał Senior Roka pokazując, że potrafi jeździć każdą maszyną – nie ważne czy ma biegi, czy nie 😉 Kuba Jarosz zaliczył niestety karę „za zderzak” i uplasował się na 8 miejscu. Dwa oczka niżej sklasyfikowany został Janusz Gładysz. Dobre tempo mieli także nasi juniorzy. Franek Czapla i Antek Kosiba pierwszy finał ukończyli kolejno na 2 i 4 miejscu, przy czym Franek zaliczył najlepszy czas okrążenia!

franek_czapla_bydgoszcz

W sobotę odbyły się decydujące trzy finały każdej kategorii Rok. Kacper ponownie był najlepszy i z kompletem punktów wygrał rundę! Kuba odrobił straty z poprzedniego biegu i rundę podsumował 4 miejscem. Janusz wystartował we wszystkich finałach a rywalizację zakończył ostatecznie na 10 miejscu.

Franek zawody podsumował na 3 miejscu, ale to w zupełności wystarczyło, aby utrzymać pozycję lidera i zostać Mistrzem Pucharu ROk Cup Poland 2022 w kat. Junior Rok GP. BRAWO! Antek zawody zakończył na 6 miejscu.

Tym sposobem kolejny tytuł mistrzowski trafił w nasze ręce 😉

Franek jako najlepszy zawodnik Junior Roka otrzymał także bilet na Finał Światowy Rok Cup 2022!