Kuba drugi na finale światowym!

podium_senior_rok

24 października 2022 - Kuba drugi na finale światowym!

Jakub Rajski wywalczył 2 miejsce w finale światowym Rok Cup Superfinal 2022 w kategorii Senior Rok. Kuba przez cały weekend jechał świetnie. Już podczas kwalifikacji pokazał świetne tempo i notował najszybsze czasy okrążeń. W wielkim finale Senior Roka ruszył z drugiej lini i szybko wskoczył na drugą pozycję. Rozpoczął pościg za liderem, ale ten jechał również bezbłędnie nie dając okazji do ataku. Obaj zawodnicy z ponad 5-sekundową przewagą przekraczali szachownicę. To najlepszy wynik Polaka podczas tegorocznego finału, w którym wystartowało prawie 400 zawodników z całego świata.

Nieco trudniejsze zadanie mieli juniorzy. Liczne kary, które otrzymywali zawodnicy tylko potwierdzają jak bardzo były to zacięte zawody. Franek Czapla dostał się do finału głównego, ale po starcie uczestniczył w incydencie na torze i spadł niemal na koniec stawki. Do końca wyścigu zdołał jeszcze wyprzedzić kilku zawodników i finiszował na 24 miejscu. Kary nałożone na rywali spowodowały awans na miejsce 18. Antek Kosiba wystąpił natomiast w finale Junior Rok o puchar LeVanto. Były momenty kiedy prowadził stawkę, ale rywale nie odpuszczali i atakowali z każdej strony. Po emocjonującym finiszu nasz zawodnik linię mety przekroczył na 6 miejscu, jednak kara zepchnęła go na miejsce 11.

W biegowym Shifter Roku wystartował Sebastian Janczewski. To debiutant w naszym teamie. Początkowo całkiem nieźle sobie radził czego wynikiem było ukończenie kwalifikacji na 7 miejscu. W finale nie udało się obronić pozycji a dodatkowa kara zepchnęła zawodnika na 17 miejsce.

W imprezie wystąpił także niezniszczalny Janusz Gładysz. Po wielu latach przerwy spełnił swoje morzenie powrotu na South Garda Karting. Janusz ścigał się w stawce Expert Rokkerów, czyli najstarszych zawodników na torze.

amo_team_lonato