Nasi w finale światowym Rok Cup 2021

igor_superfinal2021

17 października 2021 - Nasi w finale światowym Rok Cup 2021

Właśnie wróciliśmy w Włoch, gdzie wczoraj na South Garda Karting rozegrano finałowe wyścigi 19 edycji Rok Cup Superfinal. Do Lonato wybraliśmy się z trzema zawodnikami. Aleksander Wójcicki startował w Junior Roku, Igor Lejko w Senior Roku a Wojtek Stadnik w Expert Roku.

W czasówce juniorów Olek wykręcił 15 wynik w grupie. Kwalifikacje podsumował na 50 miejscu wśród 80 kierowców tej kategorii. To zagwarantowało awans do finału B – wyścigu pucharowego Junior Rok Levanto Trophy. Tam udało się wyprzedzić kilku rywali i finiszować na 8 miejscu. Niestety kara „za wbity zderzak” zepchnęła go na 14 miejsce.

Wojtek rozpoczął od 11 wyniku w treningu oficjalnym (czasówka). W kwalifikacjach utrzymywał się w środku stawki i do finału przystąpił z 14 miejsca. Wyścig ukończył na 6 miejscu jednak otrzymał DSQ za „poprawienie zderzaka”.

Igor wykręcił 13 czas w grupie seniorów. W kwalifikacjach utrzymał tempo i awansował do finału głównego Senior Roka. Po dobrym starcie przeskoczył do „pierwszej dziesiątki”, ale w drugiej połowie wyścigu stracił kilka oczek i wyścig ukończył na 14 miejscu.

Więcej zdjęć wkrótce w GALERII.

team_superfinal2021

olek_superfinal2021

wojtek_superfinal2021

_
fot. ShotSport