Olaf powalczył w Adrii

image1

16 września 2019 - Olaf powalczył w Adrii

Tuż po zakończeniu polskiego sezonu Rok Cup Poland wybraliśmy się z Olafem do włoskiej Adrii, by uczestniczyć w finałowej rundzie tamtejszej edycji Rok’a – czyli Rok Cup Italy. W juniorskiej kategorii – tej, której ściga się Olaf – wystartowało 30 zawodników przez co rywalizacja była znacznie bardziej zacięta niż ma to miejsce na krajowych torach.

Zawody rozpoczął trening oficjalny, w którym Olaf uzyskał 17 czas. W wyścigach kwalifikacyjnych było różnie. W heacie nr 1 udało się awansować na 10 miejsce wykręcając przy tym najlepszy czas okrążenia! Była moc! Dobrej pozycji niestety nie udało się utrzymać w kolejnym wyścigu a po kilku twardych akcjach nasz junior spadł ostatecznie na 19 miejsce.

Wyścig finałowy oraz tegoroczny Rok Cup Italia 2019 Olaf ukończył w połowie stawki – notując 17 wynik wśród 30 zawodników. Zwyciężył Mazzola Rocco z Włoch.

Na początku października Olafa oraz innych zawodników naszego teamu zobaczymy we włoskim Lonato podczas 29. edycji Trofeo D’Autunno. To zawody poprzedzające słynny Rok Cup Superfinal, w którym wystartują najlepsi kierowcy świata wszystkich serii Rok Cup.