Pierwsze treningi na nowym sprzęcie

Trening w Lonato

23 lutego 2018 - Pierwsze treningi na nowym sprzęcie

Sezon 2018 zawodnicy naszego teamu rozpoczęli od treningów we włoskim Lonato. Na South Garda Karting spędziliśmy dwa dni podczas których zawodnicy przejechali łącznie setki okrążeń. Pogoda nie rozpieszczała. Było zimno. Temperatura nie przekroczyła 10 stopni, ale wszyscy i tak z zadowoleniem przyglądali się jak radzą sobie nasi podopieczni w nowych dla siebie kategoriach.

Najmłodszy Franek po raz pierwszy testował silnik ROK Mini – bez limitera (jak to ma miejsce w najmłodszej kategorii ROK Baby). Franek miał okazję rozpędzić maszynę do większych prędkości i jak sam stwierdził jest dużo fajniej. Sezon 2018 będzie zatem zaliczany właśnie na Mini.

Olaf i Kacper również testowali wyższe i szybsze kategorie. Olaf przeszedł z ROK Mini do ROK Junior a Kacper z ROK Junior do najstarszej kategorii ROK GP. Oboje mieli dużo frajdy z jazdy gdyż  różnice w mocy jaką generują silniki wyższych kategorii są znaczne.

Hubert mimo, iż zna doskonale kategorię ROK GP sprawdzał swoje możliwości w nieco zmodyfikowanym sprzęcie. Jego wózek nie miał przedniego hamulca, co jest wymogiem nowego regulaminu.

Pierwszy trening w nowym sezonie mamy zatem zaliczony. Wkrótce kolejne wyjazdy na tor!