Podium Kuby w Toruniu!

Kuba Jarosz - Senior Rok - AMO Racing Team - Rok Cup Poland

30 sierpnia 2021 - Podium Kuby w Toruniu!

Za nami niezwykle emocjonujący i wyjątkowy weekend. W Toruniu odbyły się bowiem zaległe rundy pucharu Rok Cup Poland, jedna po drugiej. To oznaczało bardziej niż zwykle napięty harmonogram i dwukrotnie więcej wyścigów – obie rundy odbyły się bowiem wg tradycyjnego schematu – czasówka po niej cztery finały.

Sobotnie wyścigi wyłoniły zwycięzców 5 rundy. Na trzecim stopniu podium kategorii Senior Rok stanął Kuba Jarosz. To pierwsze podium naszego zawodnika w krótkiej kartingowej historii! Takie samo miejsce wywalczył Bartosz Grzywacz w Junior Roku. Gabi zaliczyła kilka nieudanych wyścigów i rundę podsumowała na 13 miejscu.

W niedzielę odbyły się wszystkie finały 6 rundy. Gabi tym razem „jechała swoje” kończąc każdy wyścig w połowie stawki i podsumowując rundę na 9 miejscu. Kuba stracił nieco tempo na rzecz rywali i ostatecznie sklasyfikowany został na 5 miejscu. Bartosz dwóch finałów nie ukończył – w jednym kontakt z rywalem przedwcześnie zakończył zmagania, w drugim problemy techniczne pokrzyżowały szansę na dobry wynik. Ostatecznie tylko 13 miejsce. Tylko, bo zawsze walczymy o podium!

Przed nami decydująca runda, która za dwa tygodnie odbędzie się w Bydgoszczy.

gabi_rokcup_torun_amo_racing

bartosz_rokcup_torun_amo_racing