Podium i tytuły mistrzowskie!

Junior Rok GP na torze

17 sierpnia 2020 - Podium i tytuły mistrzowskie!

Rozegrana w miniony weekend trzecia runda Kartingowych Mistrzostw Polski była ostatnim spotkaniem sezonu 2020, z którego punkty wliczały się do cyklu KMP oraz pucharu Rok Cup Poland. Ta ważna runda była zdecydowanie inna niż poprzednie. Specyfika toru, początkowe problemy techniczne oraz dobry poziom rywali sprawił, że do osiągnięcia celu potrzebowaliśmy czegoś więcej niż tylko dobrej jazdy. Cel został jednak zrealizowany a nasi zawodnicy stawali w niedzielę na podium. We wszystkich kategoriach.

Najmłodszą kategorią, w której startują obecnie nasi zawodnicy jest Junior Rok GP. Tutaj ściga się Bartosz i Jerzy, który dołączył do nas dwa tygodnie temu. Po wielu widowiskowych pojedynkach oboje ustąpili jedynie jednemu rywalowi i weekend podsumowali na 2 (Jerzy) i 3 (Bartosz) miejscu. Bartosz został też Kartingowym Mistrzem Polski w tej kategorii. Jerzy nie brał udziału we wszystkich rundach, dlatego nie miał możliwości zdobycia odpowiedniej liczby punktów.

Bartosz Grzywacz

Drugie miejsce w zawodach oraz tytuł I vice Mistrza Polski w kategorii Senior Rok GP wywalczył Olaf. Początkowe trudności z wyścigowym tempem szybko zostały zniwelowane a do sukcesu przyczyniły się dwa niedzielne finały, które zawodnik wygrał w dobrym stylu.

W biegówce awaria sprzętu pokrzyżowała plany Kacprowi, który miał szansę walki o tytuł Mistrza Polski. Ostatecznie Kacper wywalczył 3 miejsce w zawodach i został I vice Mistrzem Polski w Shifter Rok’u. Franek w niedzielę był drugi a w cyklu KMP zdobył tytuł II vice Mistrza.

Olaf Tyrakowski - Senior Rok GP

Dekoracja zwycięzców i pamiątkowe szarfy mistrzowskie przyznane będą podczas Gali Sportu Kartingowego na koniec sezonu.

W zawodach wystartowała także Idalia. Zawodniczka chciała sprawdzić swoje możliwości i zmierzyć się sama ze sobą. Choć notowała czasy z końca stawki, to nie zapomniała na czym polega ściganie. Gdyby nie urwany łańcuch w jednym z finałów kto wie jak wszystko by się potoczyło …

Idalia Czarnocka

Zapraszamy do galerii zdjęć TUTAJ oraz do odwiedzenia naszego profilu Facebook.