Podsumowanie 1 serii Rok’a

Kacper

23 kwietnia 2018 - Podsumowanie 1 serii Rok’a

Pierwsza seria Roka, która wczoraj miała miejsce na toruńskiej Awix Racing Arena zakończona, ale tylko dwóch naszych zawodników stanęło na podium podczas niedzielnej dekoracji. O występ Huberta byliśmy spokojni. Doświadczony zawodnik czuje się świetnie w Rok GP14 i jest gotowy do rywalizacji o najwyższe miejsce na podium. Wczoraj Hubert potwierdził swoją dobrą formę. W finale startował z ostatniego miejsca a na mecie zameldował się drugi! Gdyby nie złośliwość sprzętu w przed finale podsumowanie rundy byłoby jeszcze lepsze. Mimo wszystko Hubert stanął na 3 miejscu podium i takie też miejsce zajmuje w klasyfikacji sezonu.

1_hubert

W seniorach wystartował też Kacper. Mimo, iż jest to dla zawodnika nowa kategoria, to weekend może zaliczyć do udanych. W finałowym wyścigu Kacper został sklasyfikowany na 5 miejscu a w generalce zajmuje 6 miejsce. Warto odnotować, że najlepszy rezultat Kacper osiągnął podczas wyścigu kwalifikacyjnego nr 1, gdzie uplasował się na 3 miejscu.

franek_torun1

Nieco słabiej spisali się nasi najmłodsi kierowcy. Franek i Olaf podobnie jak Kacper przesiedli się do starszych kategorii. Franek jeździ teraz w Rok Mini a Olaf w Rok Junior. Zawodnicy nie do końca poradzili sobie z bardziej doświadczonymi graczami. Praktycznie w każdym wyścigu rywale byli bardziej skuteczni a to przekładało się na wynik końcowy. P14 w przed finale i P15 w finale Franka oraz P9 w przed finale i problemy techniczne w finale Olafa można podsumować słowami Macieja Hałatnika (ojca Franka) – „Starsi, bardziej doświadczeni kierowcy pokazali nam, gdzie nasze miejsce”. Zapowiada się więc ciężki i intensywny sezon a nic tak nie motywuje jak głód sukcesu.

1_olaf

Kolejnym przystankiem jest Bydgoszcz. Tor odwiedzimy w celach treningowych już za niecałe 2 tygodnie. Tydzień później zawody.