Podwójne podium w Bydgoszczy

igor-kopia

06 maja 2019 - Podwójne podium w Bydgoszczy

Ostatnie kilka dni spędziliśmy na torze w Bydgoszczy, gdzie rozgrywała się 1 runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Trójka naszych zawodników wystąpiła w topowych kategoriach imprezy – Junior OK, Senior OK i Shifter Rok. Dwa dni treningów, dwa dni ścigania, cztery finały w każdej kategorii i zmienne warunki pogodowe, które utrudniały rywalizację dały nam w kość, ale zawody podsumowaliśmy podium Kacpra i Igora! Nie przyszło to łatwo, ale ciężka praca się opłaciła.

kacper_finaly

Kacper zaczął od 7 wyniku w kwalifikacjach. Szybko jednak wziął się w garść i w wyścigach finałowych był już jednym z najszybszych na torze. Trzy z czerech finałów zakończył na 2 i 3 miejscu. Szczęścia zabrakło jedynie w finale nr 3, w którym w walce o p1 został wypchnięty z toru i spadł na koniec stawki. To jednak nie przeszkodziło, aby zawody zakończyć na 2 miejscu. Wszystko za sprawą ostatniego finału, który Kacper zakończył na drugim miejscu wykręcając najlepszy czas wyścigu!

Mniej szczęścia miał Olaf. Od początku prezentował dobre tempo i coraz lepsze wyniki. Zaczął od 6 wyniku w kwalifikacjach i takich samych miejsc w pierwszych finałach. Gdy finał nr 3 ukończył na trzecim miejscu podium w Junior OK było na wyciągnięcie ręki. Niestety. Wykluczenie z finału czwartego spowodowało, że Olaf spadł w punktacji imprezy, którą podsumował ostatecznie 9 miejscem. Strata punktowa do czołówki nie jest duża, więc na następnej rundzie powalczymy jeszcze o podium!

olaf_finaly

Igor tradycyjnie dobrze poradził sobie w Shifter Rok. Wygrał kwalifikacje i trzy z czterech finałów a to spowodowało, że 1 rundę KMP zakończył na najwyższym stopniu podium. W Słomczynie powalczy zatem o tytuł Mistrz Polski 2019.

Finałowa runda Mistrzostw dopiero w lipcu. Wcześniej zaliczymy kilka wyjazdów na polskie i włosie tory i powalczymy w pucharze Rok Cup.

Więcej info o zawodach, naszym teamie a także najnowsze zdjęcia na naszym profilu FB:

https://www.facebook.com/AMORacingTeam/

podium_4

podium6