Podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski!

Jakub Rajski i Franek Czapla - KMP Bydgoszcz

25 kwietnia 2022 - Podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski!

Inauguracja Kartingowych Mistrzostw Polski zaliczona zgodnie z planem! W Bydgoszczy stanęliśmy 3 x na podium! Zaliczyliśmy podwójne zwycięstwo w Seniorze oraz p2 w OKJ! Kolejne puchary dołączają do bogatej kolekcji trofeów za zawody kartingowe!

Do Bydgoszczy przyjechaliśmy w nieco innym składzie. Do trójki naszych „stałych” zawodników dołączyli także zawodnicy, którzy na codzień ścigają się w Tony Kart Racing Team. To Kuba Rajski i Jan Przyrowski, których na pewno znacie i dobrze kojarzycie oraz ich chiński kolega Ruiqi Liu, dla którego był to debiut w Polsce.

Kuba wygrał kategorię Senior ROK. Wygrał i to zdecydowanie, bo wygrał wszystkie 4 wyścigi finałowe i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Oczko niżej, czyli P2 – zaliczył Franek Czapla – wice lider klasyfikacji Senior ROK, który zadebiutował w mocniejszej kategorii. Na podium stanął także Janek Przyrowski – P2 w OKJ gdzie walka toczyła się do samego końca nie było łatwym zadaniem. Debiutant Ruiqi był 5 w Seniorze tylko dlatego, że miał słabszy wynik w treningu oficjalnym. Punktowo był 3! Mniej szczęścia miał kolejny debiutant w seniorze – Olek, który inaugurację cyklu KMP podsumował 8 miejscem. Na 11 miejscu kategorii OKJ sklasyfikowany został Antek Kosiba. Tutaj byłoby znacznie wyżej, gdyby nie ostatni nieukończony finał. Kilka straconych punktów to niestety kilka oczek niżej…

Teraz zaledwie kilka dni oddechu i w środę meldujemy się w Toruniu na 2 rundzie pucharu Rok Cup Poland.