Potrójne podium na zakończenie sezonu!

senior_rok

03 września 2019 - Potrójne podium na zakończenie sezonu!

Ostatnia w sezonie 2019 runda polskiej edycji Rok Cup rozegrała się na Torze Poznań. Pod naszym namiotem pojawił się Franek Palmirski – doświadczony zawodnik Senior Rok GP oraz Mateusz i Czarek, którzy po raz pierwszy testowali profesjonalne gokarty. Na sobotnie kwalifikacje i niedzielne finały dojechał Antek z braćmi oraz Idalia – zawodniczka Senior Rok GP, która po długiej przerwie chciała po raz kolejny przeżyć te niesamowite emocje. 

grupowe

Przez cały weekend utrzymywała się świetna, wręcz wakacyjna pogoda. Zanotowano rekord frekwencji i na listach startowych pojawiło się aż 81 zawodników. Wszystko to oznaczało, że walka będzie się toczyć do samego końca.

Sobotnie kwalifikacje na Torze Poznań przebiegły bardzo pomyślnie a nasi zawodnicy od samego początku prezentowali niezłe tempo. Najmłodsi w teamie, czyli Franek i Janek, po raz pierwszy wystartowali w kategorii Baby Rok. Na samym początku Q1 oboje nieco się pogubili i szybko zameldowali się poza torem. Nic dziwnego – w tej kategorii padł rekord frekwencji a do rywalizacji przystąpiło aż 31 zawodników! W Q2 było już dużo lepiej i co najważniejsze nasi debiutanci nie byli ostatnimi na mecie. W Mini Roku coraz lepiej radził sobie ich brat Antek. Zawodnik częściej i śmielej podejmował walkę z rywalami, którą czasami wygrywał. W juniorach bardzo dobrze spisał się Olaf. Wygrał czasówkę i oba wyścigi kwalifikacyjne. Podobnie było w seniorach. Kacper wygrał czasówkę a następnie oba wyścigi kwalifikacyjne. Franek, który ścigał się razem z Kacprem też pokazał fantastyczną formę. W treningu oficjalnym uzyskał drugi wyniki a podczas kwalifikacji miał szansę go utrzymać. Problemy techniczne uniemożliwiły niestety ukończenie Q2. Po długiej przerwie w gokarcie zasiadła również Idalia Czarnocka. Nasza zawodniczka zanotowała 6 wynik w treningu oficjalnym i taki sam w pierwszym heacie. W drugim natomiast była trzecia.

W przed finale i finale Senior Rok GP nasi zawodnicy nie mieli sobie równych. Pewnie zwyciężali oba wyścigi. Wygrał Kacper a za nim zameldował się Franek. Oboje stanęli na najwyższych miejscach podium a taże utrzymali pozycję lidera i vice lidera klasyfikacji sezonu. Idalia weekend podsumowała 5 miejscem. Kacper i Franek otrzymali także bilety – przepustki na światowy finał Rok Cup Superfinal, który odbędzie się w Lonato. Tym sposobem aż 3 z 10 biletów znalazły się w rękach naszego teamu! Pierwszy zdobył Igor, który został Mistrzem Polski w Shifter Rok.

Prawdziwe widowisko i napięcie do ostatniego zakrętu zgotował nam Olaf z rywalami kategorii Junior Rok GP. Tak zaciętej rywalizacji dawno nie było. Olaf przed finał ukończył na 2 miejscu a w finale był 4. To z kolei przełożyło się na 3 miejsce poznańskiej rundy i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2019. Do trzeciego miejsca zabrakło jedynie 14 punktów a do drugiego „tylko” 23 punkty!

Swój mały sukces miał też Antek, który weekend podsumował 17 miejscem w Mini Roku. To pierwszy sezon startów tego zawodnika, który w Poznaniu pokazał się z całkiem dobrej strony.

Jego młodsi bracia, czyli Janek i Franek, też powinni być zadowoleni. Jeśli nie brali udziału w kolizjach, to potrafili dojechać to mety na odległych, ale nie ostatnich miejscach. Pierwszy start w kategorii Baby Rok mają już za sobą. Teraz pora na progress…

Zawody w Poznaniu zakończył rozgrywki w polskiej serii Rok Cup. Dla nas nie oznacza to jednak końca sezonu. Będziemy trenować przed najważniejszą imprezą każdego Rokkera – Rok Cup Superfinal 2019, który już w październiku!

antek

franek_bal

janek_bal

grupowe_poznan

idalia

olaf

franek

kacper

podium_senior

podium_junior

bilety_na_swiatowy