Puchar Jesieni na dobry początek pobytu w Lonato

igor_lonato_final

09 października 2017 - Puchar Jesieni na dobry początek pobytu w Lonato

Igor Lejko i Hubert Kowalczyk, którzy wraz z mechanikami od kilku dni przebywają we Włoszech zapewnili nam nie lada emocji. Oboje dotarli do ścisłego finału 27 edycji Pucharu Jesieni w kategorii ROK Senior, w którym Igor zajął 6 miejsce a Hubert 22!

Zawody, które były ostatnim sprawdzianem formy przed International ROK CUP Final, odbyły się na South Garda Karting w Lonato. Do rywalizacji w kategorii ROK Senior zgłosiło się 44 zawodników, w tym kilku zawodników z Polski. Właściwa rywalizacja zaczęła się od sobotnich kwalifikacji i dobrej postawy naszych podopiecznych – pewne czasówki i dobre tempo sugerowały, że oboje mają szansę na awans do najlepszej „36” – tyle bowiem jest miejsc w głównym finale. Tak też było.
Sobotnia, popołudniowa „batteria” to wysokie p2 Igora i p9 Huberta w swojej grupie.
Łączne rezultaty w wyścigach kwalifikacyjnych zapewniły naszym zawodnikom pewne miejsce w głównym finale, który poprzedzał przed finał.

hubert_lonato

Niedzielny przed finał, który podobnie jak finał rozegrany został przy bezchmurnym niebie i przyjemnych temperaturach oscylujących w granicach 20-22 stopni. Igor uplasował się na 5 miejscu, a Hubert tracąc 3 oczka wyścig zakończył na 20 miejscu.

igor_lonato

Ciekawostką jest fakt, że w pierwszej „szóstce” przed finału sklasyfikowanych zostało aż 5 Polaków!
Wszyscy zawodnicy z Polski awansowali do głównego finału!

W finale działo się dużo. Już od początku było nerwowo a po starcie sędziowie zarządzili restart. Igor walczył o obronę 5 miejsca m.innymi z Bartkiem Mila a także Dannym Carenini i ostatecznie linię mety minął na 6 miejscu. Hubert, który atakowany był m.innymi przez Francesco Sartori i Victora Schoma wyścig ukończył na 23 miejscu. Kara nałożona na włoskiego zawodnika spowodowała, że Hubert awansował o 1 oczko w górę i sklasyfikowany został ostatecznie na 22 miejscu.

team_lonato

W tej chwili zawodnicy mają chwilę czasu dla siebie. Zostajemy we Włoszech do przyszłego weekendu a od środy zaczynamy treningi do Finału Światowego.

Zapraszamy do śledzenia naszego Fanpage na Facebook’u – tam jak zawsze więcej informacji na gorąco!