ROK CUP Poland na półmetku

hubert_z_zajacem

26 czerwca 2017 - ROK CUP Poland na półmetku

Kolejna, 4 już w tym sezonie runda ROK’a i kolejny szalony i pełen emocji weekend za nami. W każdej kategorii, w której startowali zawodnicy AMO Racing Team działo się dużo. Tym razem starsi zawodnicy mieli więcej szczęścia i powody do satysfakcji. Młodszym zawodnikom zawody niestety nie poszły po ich myśli.

ceremonia_amo

Najmłodszy Franek Hałatnik (ROK Baby) już podczas kwalifikacji zaczyna dość pechowo a próba ataku kończy się obrotem gokarta i spadkiem na dalsze pozycje. W niedzielę podczas porannego warm up’u Franek zalicza kontakt z innymi zawodnikami i niebezpiecznie wypada poza tor. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiał sprzęt a Franek mino kilku siniaków zdecydował, że będzie kontynuował zawody. Przed finał i finał to już bardziej bezpieczna jazda, ale w okolicy 12-15 miejsca. Wygrany pojedynek z Łukaszem Kozłem i odpieranie ataków Karola Dąbrowskiego sprawiły, że finał Franek zakończył na 13 miejscu.

franek_poznan

Hubert Laskowski (ROK Mini), podobnie jak Franek, też nie zaliczy tego weekendu do udanych.
Już podczas kwalifikacji zaczyna być pechowo – Hubert wypada poza tor i nie kończy wyścigu Q1. W Q2 nie jest lepiej. Ciasna stawka i równe tempo kilku zawodników sprawia, że po kontakcie Hubert spada aż na 25 miejsce a odrabiając straty kończy heat’a ostatecznie na 19 miejscu. Przed finał to start z 22 miejsca i finisz na 21 miejscu. Kary czasowe nałożone na innych zawodników „za zderzaki” sprawiają, że finał Hubert zaczyna z 18 miejsca. Tutaj też nie obyło się bez kontaktu z innymi kierowcami. Chwilowy spadek na ostatnie, 28 miejsce sprawia, że czasu wystarcza aby przebić się ostatecznie na 16 miejsce.

hubert_laskowski

Sytuację ratują starsi zawodnicy – kierowcy ROK GP14. Igor Lejko, który ustanowił najlepszy czas treningu oficjalnego tzw. „czasówki” od początku ułożył sobie zawody a dobre starty zarówno w kwalifikacjach, przed finale i finale sprawiły, że obejmując prowadzenie od początku każdego wyścigu metę mijał jako niezagrożony lider. Więcej działo się za plecami Igora, gdzie o 2 miejsce walczył Hubert Kowalczyk. Kwalifikacje to zacięta walka pomiędzy Hubertem a Marcinem Zającem i Karoliną Janicką. Cała trójka dostarczyła niesamowitych emocji tasując się na pozycjach wielokrotnie przeprowadzając raz po raz ataki na rywala. Przed finał Hubert zakończył ostatecznie na 2 miejscu. W finale o 2 miejsce Hubert ponownie musi walczyć, tym razem głównie z Marcinem Zającem. Dobre tempo Huberta sprawiło, że z okrążenia na okrążenie jego 2 pozycja była coraz mniej zagrożona i tak też minął metę.

igor_hubert_poznan

Po 4 seriach klasyfikacja sezonu wygląda następująco:
ROK BABY – Franek Hałatnik – 7 miejsce
ROK MINI – Hubert Laskowski – 13 miejsce
ROK GP14 – Igor Lejko – 1 miejsce / Hubert Kowalczyk – 3 miejsce

GP14_AMO_Team_poznan

gp14_podium_poznan

 

 

Rozgrywki ROK CUP Poland nie zwalniają tempa i już za niecałe 2 tygodnie kolejna seria. Tym razem powalczymy w Zielonej Górze.

 

Do zobaczenia!

 

Foto. Joanna Lenart