Rokkersi otworzą sezon 2018

hubert_torun

13 kwietnia 2018 - Rokkersi otworzą sezon 2018

Zbliża się długo wyczekiwany okres. Po kilku sesjach treningowych na krajowym i zagranicznym podwórku pora przystąpić do prawdziwej rywalizacji! Już w przyszły weekend (21-22 kwietnia) na torze w Toruniu odbędzie się 1 seria Rok Cup Poland.

Ciekawostką jest, że w tym sezonie jako pierwsi na tor wyjadą właśnie Rokkersi i to ryk silników Vortex zainauguruje polski sezon. Dla zawodników Rok Cup Poland będzie to już 16 sezon z rzędu! Powołany w 2003 roku Puchar zrzesza obecnie największą liczbę zawodowych kartingowców w naszym kraju, którzy często odnoszą także sukcesy na arenie międzynarodowej!

System rozgrywek samych zawodów pozostaje bez zmian. Zawodnicy przystępują do treningu oficjalnego (czasówki), która wyznacza ich pozycje startowe w wyścigach kwalifikacyjnych. Wyścig finałowy poprzedza przed finał a suma punktów z wyścigów premiowanych daje zwycięzcę rundy.

Większość zawodników naszego teamu zmieniło kategorię na mocniejszą, co dodatkowo podniesie poziom adrenaliny. Zawody poprzedzimy jeszcze dwudniowym treningiem, który odbędzie się jutro i w niedzielę, również na Awix Racing Arena.