Sezon 2018 rozpoczęty

1seria_rok_italia_2018_amo

26 marca 2018 - Sezon 2018 rozpoczęty

Przerwa zimowa nareszcie dobiegła końca. Nasi zawodnicy w końcu wyjechali na tor i stanęli do rywalizacji o punkty. Pierwsze zawody sezonu 2018 w których wystąpili zawodnicy naszego racing teamu odbyły się na włoskim South Garda Karting i były to rozgrywki północnej strefy Rok Cup Italia. Harmonogram zawodów był bardzo napięty. Oprócz wyścigów kategorii ROK rozgrywano bowiem jednocześnie finały „Pucharu Wiosny”. Bary AMO Racing Team’u tym razem reprezentowane były przez 3 zawodników – Olafa, Kacpra i Huberta.

Olaf, który w zeszłym sezonie startował w MINI tym razem rywalizował w mocniejszej kategorii – ROK Junior. Nie było łatwo. Po nieudanych kwalifikacjach i dalekich miejscach podczas wyścigów kwalifikacyjnych Olafowi nie udało się awansować do finałowej części zawodów. Szkoda, bo każdy kolejny wyścig to nowe, cenne doświadczenia, które na pewno by się przydały.

Nieco lepiej poradził sobie Kacper, który podobnie jak Olaf też przesiadł się do mocniejszej kategorii – ROK Senior. 12 miejsce podczas czasówki w swojej grupie a także 14 czas podczas wyścigu przed finałowego oznaczało awans do finału. Mimo startu z odległego 28 miejsca Kacper pokazał, że potrafi się ścigać i po kilku efektownych wyprzedzeniach wyścig finałowy ukończył na 17 miejscu!

W seniorskiej stawce rywalizował też Hubert. Doświadczony zawodnik zaczął od pewnej – 5 czasówki w grupie. W przed finale było podobnie – 5 miejsce w grupie i pewny awans do finału. Zacięta rywalizacja na torze zakończona została ostatecznie na 11 miejscu a mogło być jeszcze lepiej…

„Nie było łatwo. W walce o pozycję miałem kontakt z innym zawodnikiem przez co uszkodziłem oś i z krzywym kołem dotarłem do mety i zostałem sklasyfikowany na 11 pozycji z czego jestem zadowolony.” – podsumował Hubert.

Przed nami chwila przerwy, ale już w kwietniu ruszamy na dobre. Oprócz kolejnych rund zagranicznych startuje też puchar krajowy, który jest naszym priorytetem!