Sukces był blisko

Igor

03 lipca 2017 - Sukces był blisko

Igor Lejko, który zawody krajowe ma opanowane niemal do perfekcji po raz kolejny wystartował w północnej sekcji Włoskiego ROK’a – tym razem zawody odbyły się w Lonato na słynnym i dobrze znanym torze South Garda Karting.

O tym, co przez ostatni weekend działo się na torze w Lonato informowaliśmy was na bieżąco na naszym Facebook’u bo działo się bardzo dużo a z każdym wyścigiem emocji przybywało.

Zaczęło się o bardzo dobrej czasówki na mokrym torze, którą Igor wygrał w swojej grupie a to dawało mu start w kwalifikacjach z 1 linii! Kwalifikacje, ze względu na dużą liczbę zawodników, zostały podzielone na 3 heaty a każdy z zawodników ścigał się w 2 z nich. Heat nr 1 to walka o 2 miejsce i ostatecznie 4 lokata. Heat nr 2 to walka o 1 miejsce i ostatecznie 2 lokata. Wysokie wyniki kwalifikacji zapewniły start w finale z 3 miejsca.

Bardzo mocno obstawiona czołówka finału sprawiała, że do ostrej walki doszło od razu po starcie. Igor wielokrotnie pojedynkował się z innymi zawodnikami walcząc o najlepsze możliwe miejsce. Każdy pojedynek skutkował stratą tempa co bezlitośnie wykorzystywali równie szybcy i mocni zawodnicy jadący tuż za nim. Po kilku zmianach pozycji i spadku na 7 a później 9 miejsce na 2 okrążenia przed metą Igor został wypchnięty poza tor nie ukończył wyścigu. Szkoda, bo była szansa na punkty i dość wysokie miejsce…

Mimo braku punktów z finału jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Igora, gdyż udowodnił, że jest w stanie ścigać się z najlepszymi w Europie.