Zacięta rywalizacja w Słomczynie

AMO Racing Team - Rok Cup Poland 4/2023 Autodrom Słomczyn

12 czerwca 2023 - Zacięta rywalizacja w Słomczynie

Pole position w Junior Roku. Takim wynikiem otwarliśmy 4 rundę pucharu Rok Cup Poland, której finały odbyły się w miniony weekend na Autodromie Słomczyn niedaleko Warszawy.  Zdobył je Antek Kosiba. Później sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W wyścigu pierwszym Antek stracił sporo pozycji, które musiał odrabiać w wyścigu drugim. W wyścigu trzecim udało się utrzymać pozycję lidera, ale w decydującym finale doszło do kontaktu z rywalem a przy okazji został „wciśnięty zderzak” a to zaowocowało spadkiem na 8 miejsce. Wysokie wyniki z poprzednich biegów dały jednak p3 na zakończenie rundy. W klasyfikacji sezonu Antek jest obecnie drugi. W stawce juniorów jechał także Morgan Knudsen i Jakub Lizak. Morgan wszystkie wyścigi pojechał „czysto” a Kuba raz otrzymał karę za „wbity zderzak”. W tej chwili Morgan to już ścisła czołówka kategorii Junior Rok, dlatego p4 w zawodach to wynik zgodny z założeniem. Kuba ma mniejsze doświadczenie stąd też różnice w wynikach. Ostatecznie P9 w grupie 19 zawodników jest niezłym rezultatem.

czapla_slomczyn

Franek Czapla zawody rozpoczął od trzeciej lokaty w treningu oficjalnym Senior Roka. Był tylko o 0.027s wolniejszy od zdobywcy pole position. Dwa sobotnie biegi również ukończył na 3 miejscu. W niedzielę podkręcił tempo wysuwając się na prowadzenie w wyścigu trzecim. W ostatnim finale weekendu miał kontakt z rywalem i na chwilę wypadł z toru tracąc kilka pozycji, co ostatecznie miało ogromny wpływ na wynik rundy. Franek zajął 3 miejsce w zawodach ze stratą tylko 1 punktu do vice lidera. W klasyfikacji generalnej pozostał na prowadzeniu. W tej samej kategorii ścigał się także Piotr Orzechowski. Nasz zawodnik coraz lepiej radzi sobie na torze. Ze Słomczyna wywiózł 5 miejsce w stawce 14 kierowców. Przed nim byli już tylko zawodnicy z dużo większym stażem wyścigowym. Czołówka jest zatem coraz bliżej.

Podczas 4 rundy Rok Cup Poland byli z nami także młodsi zawodnicy – to Olek Czub, który zbiera doświadczenie w Baby Roku oraz Borys Woliński, który zaliczył tylko dwa wyścigi w Mini Roku. Tu na wyniki patrzymy z przymróżeniem oka, bo obaj zawodnicy mają niewielkie doświadczenie 😉

Ostateczny bilans zawodów to 3-3-4-5. Zabrakło zwycięstwa, ale o te powalczymy następnym razem.