Zacięta rywalizacja w Słomczynie

5 seria Rok Cup Poland Słomczyn 2018

16 lipca 2018 - Zacięta rywalizacja w Słomczynie

Za nami trudny i bardzo deszczowy weekend, który spędziliśmy na Autodromie Słomczyn. Nasi zawodnicy rywalizowali w 5 serii pucharu Rok Cup Poland, która odbyła się w wyjątkowo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Weekend rozpoczęliśmy już czwartkowymi treningami, które trwały do piątku. W sobotę odbyły się kwalifikacje a niedziela tradycyjnie była dniem finałowym.

Franek w Mini zanotował 9 rezultat podczas czasówki, Olaf wykręcił 3 czas w Juniorze, Hubert był 2 a Kacper 5 w Rok GP. Po długiej przerwie na tor wrócił Igor i zaczął od razu grubo – 1 czas w Rok Shifter a Jasiek Galeja wykręcił 7 rezultat. W kwalifikacjach było jeszcze lepiej. Franek oba heaty Mini Roka ukończył na 13 i 10 miejscu. Olaf poradził sobie nieźle w Junior Roku – p3 i p2, co zapewniło 1 linę startową do przed finału. Kacper i Hubert kwalifikacje kończyli na 3 i 4 miejscu. W q1 szybszy był Hubert a w q2 Kacper. Igor kwalifikacje podsumował 4 i 2 miejscem, co z kolei przełożyło się na 3 pozycję wyjściową w przed finale. Jasiek Galeja sklasyfikowany został na 8 miejscu kategorii Rok GP – heaty ukończył na p8 i p6.

Niedzielne ściganie poprzedziła ceremonia otwarcia zawodów a pogoda nie dawała za wygraną. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale chłopaki spisali się na medal, czego zwieńczeniem były miejsca na podium. 5 serię Roka podsumowujemy na miejscach: Franek 12, Olaf 4, Jasiek 2, Kacper 5, Hubert 6 i Igor 3.

Walka o tytuł najlepszego Rokkera wchodzi w decydującą fazę – za 3 tygodnie ostatnia seria, która rozegrana zostanie w Zielonej Górze.