Zaskakujący Bydgoszcz

olaf_bydgoszcz

14 maja 2018 - Zaskakujący Bydgoszcz

Zawodnicy AMO Racing Team w pełnym składzie wystąpili w 2 serii Rok Cup Poland, która odbyła się na kartodromie w Bydgoszczy. Dopisała pogoda a także liczba zawodników, przez co wyścigi były niezwykle widowiskowe. Nie wszyscy nasi zawodnicy zrealizowali zamierzone cele, ale są też i dobre wiadomości.

franek_bydgoszcz

Najliczniejsza kategoria Rok Mini zawsze jest nieprzewidywalna. Tak było i tym razem. Po nieudanych kwalifikacjach przyszedł jeszcze gorszy moment w przed finale – kolizja z innym zawodnikiem na torze uniemożliwiła Frankowi dalszą jazdę. Start z ostatniego – 25 miejsca i sukcesywne odrabianie strat w finale zaowocowało co prawda awansem o 8 oczek, ale apetyt był większy. Najważniejsze, że Franek notował czasy okrążeń zawodników z pierwszej dziesiątki a to bardzo dobry prognostyk.

kacper_bydgoszcz

Bardzo cieszy dobry wynik Olafa, który rywalizował w wyjątkowo silnej stawce Juniorów. Po 5-tej czasówce było już tylko lepiej. P3 i p4 w heatach oraz p3 w przed finale i finale zagwarantowały pewne 3 miejsce na zakończenie imprezy i pierwsze w historii startów podium. Co ciekawe były też momenty, w których to Olaf prowadził stawkę. Mamy nadzieję, że zawodnik utrzyma formę i w kolejnych seriach będzie równie dobrze.

hubert_bydgoszcz

Seniorzy (Kacper i Hubert) też mieli apetyt na więcej, ale tym razem to koledzy byli szybsi. Były też momenty, w których to sprzęt chwilowo odmawiał posłuszeństwa, ale wszystko zostało dograne i najważniejsze wyścigi odbyły się bez większych komplikacji. Równa jazda w środku stawki zaowocowała takimi samymi miejscami w klasyfikacji zawodów. Hubert sklasyfikowany został na 6 miejscu a Kacper na 8.

Przed nami kolejne i zupełnie nowe wyzwanie. Już za kilka dni jedziemy do Cheb, gdzie powalczymy w niemieckiej serii Rok Cup Poland.