Zwycięstwo w Bydgoszczy

Kacper Bydgoszcz

30 lipca 2019 - Zwycięstwo w Bydgoszczy

Kacper jest ostatnio w formie. Po sukcesie w Zielonej Górze a następnie w Słomczynie przyszła pora na Bydgoszcz. Tutaj również nasz senior pokazał się z najlepszej strony – z kompletem punktów wygrał zawody.

5 runda Rok Cup Poland rozegrano na torze w Bydgoszczy. Dla zawodników polskiej serii ROK’a było to przedostatnie spotkanie w sezonie 2019. Wspomniane zwycięstwo Kacpra nie było przypadkowe. Zawodnik już podczas sesji treningowych uzyskiwał najlepsze rezultaty w swojej kategorii. Był najszybszy podczas „czasówki”, wygrał wyścig kwalifikacyjny Q1 a w Q2 był nieznacznie gorszy jedynie od kolegi – Franka Palmirskiego. Sobotni przed finał i finał pojechał bezbłędnie i nie dał szans rywalom. Zwycięstwo w Bydgoszczy umocniło jego pozycję na czele stawki w Senior Rok GP.

16

W Junior Rok GP tradycyjnie wystartował Olaf. Trzeci po treningu oficjalnym szybko zaczął wkręcać się na obroty. Gdy wygrał wyścig kwalifikacyjny Q1 wiedzieliśmy, że wszystko idzie w dobrą stronę. Niestety w dalszych wyścigach było trudniej, a częste kontakty z rywalami powodowały znaczny spadek pozycji. Incydent w wyścigu finałowym spowodował, że Olaf zawody zakończył „jedynie” na 5 miejscu a w generalce spadł na 4 miejsce.

olaf_kwalifikacje

W Mini Rok wystartował także Antek. Zawodnik, który dopiero zaczął się ścigać systematycznie rywalizuje na końcu stawki. Nie inaczej było tym razem. Kilka udanych wyprzedzeń, które zaliczył podczas wyścigowego weekendu na pewno dodadzą skrzydeł.

antek_kwalifikacje

W Shifter Roku swój udział zaznaczył także Igor. Nasz najstarszy zawodnik wziął udział w kwalifikacjach, jednak z powodu ważnego wyjazdu nie mógł uczestniczyć w dalszej rywalizacji.

igor_bydgoszcz